בג"צ בנושא הקנביס ב-16.5.11

banner
banner

בתאריך ה-16/5/2011 יערך דיון בירושלים
חשוב מאוד להגיע ולהראות נוכחות, המשפט יהיה פתוח לקהל הרחב.

יש לנו הזדמנות להעלות את הטענות בפני הרכב של שלושה שופטים!

לקריאת תגובת משרד הבריאות לעתירה לחצו כאן .


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

17 תגובות למאמר “בג"צ בנושא הקנביס ב-16.5.11”

 1. קנביסוס
  מאי 15, 2011

  הדיון ייערך בשעה 9 בבית המשפט העליון. אנו זקוקים לכם

 2. טל
  מאי 15, 2011

  על מה בדיוק הדיון ומדוע נוכחות של קהל אמורה להועיל שם אם אפשר לשאול ?

 3. ג'קי
  מאי 15, 2011

  יש טרמפ מהצפון?????נהריה והסביבה?

 4. צוות קנביסה
  מאי 15, 2011

  הדיון הוא על התוויות וזמנים לקבלת טיפול והדרישה ממשרד הבריאות לתת לוחות זמנים קבועים והתוויות קבועות. חשוב מאוד.

 5. סקרניק
  מאי 16, 2011

  מה הולך שם ? מה הוחלט ?

 6. טל
  מאי 16, 2011

  לא באמת סביר להניח שיוחלט משהו אחרי דיון אחד, ועדיין לא ברור לי העניין מדוע "חשוב מאוד להגיע ולהראות נוכחות" האם מישהו באמת מאמין שזה ישפיע על השופטים אם יהיו שם עוד 20 אנשים? שגם ככה יגידו "אנחנו קובעים המשך דיון בעוד X זמן..." או משהו בסגנון כיאה לבית המשפט בארץ

 7. צוות קנביסה
  מאי 17, 2011

  שלומי סנדק מסכם :

  הדיון נפתח עם שאלה מהשופטים לפרקליטת המשיבים, אשר הסבירה כי לאחרונה נוספו 5 רופאים, 2 פקידות וד"ר גמזו שוקל לבדוק תוכנת מחשב, אינטרנט וכו', בקיצור - תוך שלושה חודשים הכל יהיה בסדר.
  ואז פנו השופטים לעורך הדין שלי:
  - "אם כך הדבר, מה הבעיה?"
  והוא, במקום לתת לי "להשיב בשם העותרים" - כפי שסוכם, מחליט לענות בעצמו (לכל צד - דובר אחד) ואומר כך:
  "אני מסכים שהצעדים שנוקט משרד הבריאות יקלו בצורה משמעותית על מצבם של החולים, אני מסכים עם הטענה..."
  -"ליאור!" קטעתי אותו בקול ממקום מושבי בקהל וסימנתי לו שאני דורש לדבר.
  הוא פנה לשופטים:
  "אני מבקש לאפשר לשלומי סנדק לדבר בשם העותרים"
  אבל השופטים קבעו, בצדק, "זה לא מקובל" (שהרי הוא עצמו כבר החל לדבר בשם העותרים וכאמור, דובר אחד לכל צד).

  אני יודע שזה מסוכן להתפרץ בבית המשפט העליון, מה גם שבאופן מפתיע ולא צפוי מראש, כבוד השופטת עדנה ארבל הייתה אחת משלושת השופטים בהרכב.
  אני זוכר את מקרה הנעל = 3 שנים בפנים, אך מבין שאין ברירה אחרת, מתקרב למיקרופון על שולחן העורך דין ונוטל לעצמי את זכות הדיבור:
  - "2 פקידות?! זה כמו להוסיף צינור מים לכיבוי השריפה בכרמל! מדוע החולים צריכים לסבול עוד שלושה חודשים?"
  ביקשתי מאיציק, חולה הטורט שכבר שנה שלמה מסתובב עם המלצות של רופאים ועדיין לא השיג את ההיתר, לעמוד:
  הצבעתי עליו ומתוך ידיעה שאין מה להפסיד, שאלתי את השופטים:
  - "מדוע הוא צריך להיות ככה, עם הטיקים האלה, לעג לילדי השכונה, בזמן שחתימת ידו של משיב מס.2 יכולה להפוך אותו לנורמלי? מדוע הוא צריך לחכות שלושה חודשים?"

  בשלב זה עצרתי, בטרם אתן לשופטים עילה לגעור בי. "ההחלטה תפורסם", הודיעו השופטים וסגרו את הדיון.

  ומה עכשיו?
  עדיין לא קיבלתי הסבר מעורך הדין לכך שבניגוד למוסכם בינינו ובניגוד למה שהוא עצמו כתב לבג"צ (בשם העותרים ידבר שלומי סנדק), החליט להיות בעצמו הדובר ומדוע הסכים עם טיעוני ההגנה לגבי הוספת 2 פקידות.
  בשלב זה אני ממתין לפרסום החלטת הבג"צ:
  מאחר ושופטת בייניש לא הייתה אמורה להיות בדיון, אני מקווה שהיא לא הספיקה לקרוא את כל החומר ושהיא תעשה זאת לפני פרסום ההחלטה. אני מאמין ש-2 השופטים האחרים גם הם, יקראו שוב את המסמכים שהגשתי בטרם יגיעו להחלטה.
  ההימור שלי הוא שההחלטה תהיה לקיים דיון נוסף בעוד שלושה חודשים כדי לבחון אם אכן משרד הבריאות שיפר את הטעון שיפור. אם כך יהיה, הרי שהפסדנו בקרב אבל לא במלחמה. אם יהיה עוד דיון, יהיה עלי לארגן קבוצת תמיכה רחבה יותר שתעמיד לרשותי את המשאבים הנחוצים כדי לנהל את הקרב "כמו שצריך".

  מה אתם אומרים ?

 8. יהודה
  מאי 17, 2011

  להחתים את כל הזקוקים לתרופה ,איך ,אני בטוח שנמצא דרך ועם החתימות לגשת לבית משפט
  הרבה בריאות לכולם

 9. שלומי סנדק
  מאי 17, 2011

  רעיון טוב יהודה. בינתיים התברר שבית המשפט דחה את העתירה, כנסו לדף הבית שלי בפייסבוק וקראו את הפרטים.
  אין ספק שאנו הולכים וקרבים למימוש החזון של מנכ"ל משרד הבריאות, השריף גמזו שהצהיר כי יפעל לכך שלא יהיו יותר מ- 5000 אישורים:
  כדי לעמוד במיכסה, משרד הבריאות נמנע מלחדש רישיונות לחלק מהחולים (שהרי כיום יש כ - 6500 רישיונות, צריך להוריד קרוב למחצית), דוחה בקשות חדשות, מייאש את החולים על ידי הורדת מינון, מצמצם התוויות, מקשיח תנאים ובמקביל - מופעל מכבש של לחצים על רופאים שלא לאשר יותר קנביס רפואי - ואכן רופאים רבים נכנעו והספיקו להמליץ על קנביס, כאשר כל האמור לעיל איננו חל על חולים אונקולוגים.

  אז מה יהיה? האמת, לא יודע. אני מניח שאפגש בקרוב עם צוות קנביסה כדי לגבש דרכי פעולה שיאפשרו לנו להתמודד עם המציאות החדשה.

  שלכם,
  שלומי

 10. סקרניק
  מאי 18, 2011

  שלומי בומידה ובעוד שלושה חודשים לא יתבצע ייעול של התהליך כמו שהבטיחו, יהיה ניתן לפנות לבית המשפט בעוד עתירה הפעם היא תיהיה יותר חמורה כי בית המשפט לקח את ההבטחה של המדינה שיתבצע תהליך של ייעול בשלושת החודשים האלו ?

 11. שלומי סנדק
  מאי 18, 2011

  אני רוצה להצהיר קודם כל שבניגוד למה שרבים מכם אולי חושבים, אני רחוק משלמות ויש לי מגרעות רבות כגון להט, חוסר אורך רוח, פה גדול ועוד. כמו משרד הבריאות, גם אני מנסה להשתפר:). וכל ההקדמה הזאת, כדי שתתנו לי הנחה על הפאשלה הגדולה שעשיתי, והיא שמיהרתי לשפוט את השופטים ובעיקר את עורך הדין שלנו ליאור פרי.

  אתמול לא קראתי את החלטת השופטים עד הסוף. בואו נעבור על זה ביחד, עכשיו כשאנו רגועים (?) ונינוחים:
  -----
  נציגת המדינה, בהודעתה הכתובה ובטיעוניה היום בפנינו הצהירה כי בוצעו בהליך מספר שיפורים מנהליים, תוספת כוח אדם מקצועי ומנהלי למשרד הממונה, הקמת אתר אינטרנט ומחשוב הליך הבקשות. מנכ"ל משרד הבריאות בוחן מסלול השגה וערעור על החלטות הממונה.
  רשמנו לפנינו את הצהרת המדינה כי תהליך השיפור והייעול ימשך.
  בנסיבות אלה, נראה לנו כי העתירה מיצתה עצמה, בשלב זה.
  בהתחשב בתרומתם של העותרים לקידום התהליכים האמורים, ישאו המשיבים יחד בהוצאות העותרים בסכום כולל של 8,000 ש"ח.
  ----
  טוב, בואו נתחיל בזה שבית המשפט הורה למשרד הבריאות לשלם לנו, העותרים, הוצאות בסך 8000 שקלים. ראיתם פעם שפוסקים הוצאות לזכות זה שהפסיד? הרי הוצאות נפסקות לצד שזכה, נכון או לא?

  חוצמזה - כפי שכתבתי קודם, אפילו בקנדה בית המשפט נתן למדינה 90 יום.
  ואם בעוד שלושה חודשים תהליך השיפור והייעול לא יוכיח את עצמו הרי שהנסיבות יהיו אחרות. שימו לב גם לצמד המילים "בשלב זה".

  ומאחר ורק אופטימי חסר תקנה היה יכול לצפות ליותר - והעובדה כי בית המשפט הורה למשרד הבריאות לשלם לנו הוצאות ונתן לנו רמזים עבים בקוטר של קנביס אאוט-דור בן שלוש שנים לגבי סיכוייה ל עתירה נוספת שתוגש בעוד שלושה חודשים אם השיפורים לא יהיו משמעותיים - יתר על כן, לא רק שהוא רמז על סיכוי העתירה העתידית אלה אף דאג לכך שמשרד הבריאות יממן לנו אותה, לא נותר לי אלה להוריד את הכובע בפני עורך דין ליאור פרי, להפיק לקחים לגבי מידת הסבלנות שעודנה חסרה לי - ולקוות שבעוד שלושה חודשים השיפורים יהיו כאלה שלא יהיה צורך בעתירה נוספת.

  ואולם, על כל מקרה שזה לא יהיה כך, אתם מוזמנים להמשיך לפנות אלי אם אין לכם אופציה אחרת. כמו כן, כדי להבטיח שלא יהיה צורך בעוד עתירה, כבר שלחתי לד"ר ברוך הצעה להיפגש.

  חיבוק לליאור פרי, מגיע לו - הטקטיקה שלו הוכיחה את עצמה

 12. יורם
  יוני 1, 2011

  שלום רב לשלומי וחברי קנביסה. המאבק שאתם מנהלים הוא ראוי מצד אחד אבל מצד שני הוא הגורם המעקב לשחרור צמח הקנביס. כיום ידוע לפי המחקר ולפי עדויות של אנשים שקנביס יכול לעזור למכלול רחב ביותר של בעיות רפואיות ושהמערכת האדנו-קנבנואידית הנה מערכת המקבילה למערכת החיסון של הגוף . גופנו מייצר קנבנואידים ותוספת שלהם מחזקת את המערכת ויכולה לאפשר לגוף להלחם במחלות רבות ואפילו לנצח מספר רב של גידולים סרטנים. ה FDA אמר במפורש שלקנביס יש יכולות להלחם בגידולים סרטניים. עכשיו שהכל ידוע והמידע זמין מבחינת איך לגדל קנביס והאפשרות להזמין זרעים ברשת ולקנות ציוד בחנויות לגידול. רק נשארה הבעיה החוקית. מצחיק לחשוב שבצורה של אישור ועוד אישור ועוד אישור ובגמזו תאשר או לא או בבג"צ כזה או אחר אתם חושבים שתוכלו באמת לעזור להמוני אנשים אשר צריכים את הקנביס.
  משרד הבריאות אומר מצד אחד שהולכים להיות אחד משלושה ישראלים שיהיה חולה בסרטן אך מצד שני לא באמת מאפשרים לטפל באנשים במיצוי קנביס מרוכז לסרטן וגם את הקנביס כתחליף לתרופות כאב הם עושים הכל כדי לעצור. הרופאים בגדו בנו הציבור וחתמו חוזה אפל ונצחי עם חברות התרופות על הגב החלש שלנו. ומה מצפים מאיתנו לעשות...לדעת את המידע הזה ולשמור על החוק ? לדעת שיש תרופה טבעית ובטוחה ובמקום זה להרוג את עצמו עם אופיאטים (ליריקה)והרואין סנטטי (אוקסיקוד) לדעת שאולי אפשר להציל חולים בסרטן ממוות ? איך מצפים מאיתנו לשמור על החוק במקום שהחוק הוא חסר הגיון חסר לב חסר סמוכים מדעיים לדרך פעולתו??? אני לא קורא לאנשים לעבור על החוק אלא קורה למחוקק לפתוח את העניים ולהפסיק את המצב הביזיון שמתקיים היום שרופאים אשר אמונים על בריאות הציבור שכחו את תפקידים,שהמחוקק עובד אצל בעלי ההון וחברות התרופות , שמשטרת ישראל מתנהג כמו הבריון השכונתי , משרד הבריאות צוחק על הציבור בפרצוף....מה אתם מצפים מאיתנו לעשות ??? אתם לא משאירים לנו ברירות אלא לטפל בעצמו ולוותר עליכם. אני אבדתי את האמון במערכת הבריאות המשפט והשיטור. כל אחד לעצמו !

 13. סמואל
  יוני 2, 2011

  אדון סנדק היקר, האם הנסיון להציג את תוצאות הבג"צ כהצלחה מסחררת היא התממות , תלישות מהמציאות או נסיון לחפות על הנזק-לכאורה שנגרם מדחיית העתירה?.... שכן לא ייתכן שאתה באמת ובתמים מאמין שמדובר היה בהצלחה!

 14. יורם
  יוני 2, 2011

  האמת ששלומי סנדק היקר לא אשם. הוא מנסה לעשות כל מה שהוא יכול והוא לבדו במערכה. אנשים לא עושים כלום כדי לשנות את המצב לפחות שלומי מנסה. השאלה סמואל מה את מציע לעשות כדי לשנות את המצב ?

 15. סמואל
  יוני 2, 2011

  ברור ששלומי לא אשם. אך הנסיון להציג את הכשלון כהצלחה די מעקר את הסיכויים ללמוד מטעויות להבא, ויש להבין מה המניע לכך הלא כן?

  ואני בתור מי שאינו בקיא בנבכי הסוגיה - מעיון קצר בתגובת משרד הבריאות לעתירה התרשמתי שהמאבק המשפטי מולם הוא למעשה חסר סיכוי.

  ולדעתי הדרך היחידה לשנות את המצב היא על ידי חיזוק הארגונים שעוזרים להגדיל את המודעות, ואת זרימת המטופלים אל הרופאים עם דרישה לקבל את התרופה שבאמת תעזור להם, בזול ומבלי תופעות לוואי, ככל שהטפטוף הזה יימשך הוא לאט לאט יהפוך למציאות שלא משרד הבריאות ולא אף אחד אחר לא יוכל להתעלם ממנה, ולכן הכי חשוב הוא לסייע לארגונים כמו קנביסה ושלומי כדי שיוכלו להתמקד בעשייה ובהפצת מידע, ופחות בבגצי"ם

 16. יורם
  יוני 2, 2011

  האמת יש משהו במלחמה בהם בשיטה שלהם...אבל זה לוקח יותר מידי זמן
  כבר 70 שנה של סבל מיותר. אנו רואים כיום שישנה פנייה לשנות את
  החוקים בנוגע למדיניות הסמים בעולם.
  http://www.avaaz.org/he/end_the_war_on_drugs/?slideshow
  ככה שהאמת פשוט צריך למצוא דרכים להגיע לתקשורת המרכזית ולדבר על הנושא כמה שיותר. הבעיה היא שכל עוד הרופאים לא עושים את עבודתם זה יהיה מאוד מורכב. צריך להוציא את האמת החוצה ואת הצמחים לגינה. מספיק.

 17. משה אדרי
  אוגוסט 2, 2011

  האם היא ששלומי כבר לא לבד, הגיע הזמן שכולנו נתעורר ונעשה מעשה.

  דיי לאטימות! העם דורש מריחאונה חוקית!

  http://www.facebook.com/groups/227440817298078

הוספת תגובה:


evetopics