בית המשפט הקנדי הנחית מהלומה על חוקי המריחואנה

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  חדשות
 • תאריך:

  14 אפריל, 2011
banner
banner

12 באפריל , 2011

בית המשפט הקנדי הנחית מהלומה על חוקי המריחואנה ונתן לממשלה 90 יום לתקן את הנושא

החלטת בית המשפט בקנדה

בבדיקה שערך בית המשפט העליון באונטריו קנדה לגבי החוקים העוסקים בשיטה הרגולטורית השולטת בנושא המריחואנה רפואית (רגולציות הגישה למריחואנה רפואית) הוא מצא את החוקים כלא תקפים לחלוטין. כתוצאה מהבדיקה הונחתה גם מכה על הסעיפים 4 (איסור החזקה) וסעיף 7 (איסור ייצור) בחוק העוסק בסמים וחומרים מסוכנים. לממשלה ניתנו 90 יום על מנת למלא את חלל החקיקה בנושא שאם לא כן – יהיה זה מעתה חוקי להחזיק ולייצר מריחואנה.

הבסיס להחלטה היה ההחלטה השנויה במחלוקת של הממשלה שהטילה רגולציות קשות מידי שהפכו את רכישת התרופה עבור המטופלים למשימה מסובכת וביורוקרטית ואילו את הרופאים לשומרי סף המונעים מהם לקבל את התרופה, על אף האישור החוקי שניתן להם לצריכתה. ובמילותיו של בית המשפט: "… כבר ניתן לממשלה זמן רב מספיק על מנת לספק את הגישה למריחואנה רפואית כפי שהוחלט על ידי בית המשפט בהחלטת פארקר לפני עשר שנים.." החלטת פארקר ניתנה בשנת 2000 על ידי בית המשפט באונטריו לערעורים ונתנה תוקף לחוקי הרגולציה על התרופה.

" תלונות על רופאים בתפקיד "שומרי סף", שהתקבלו ממטופלים הפכו להיות דבר קבוע במערכת פגומה זאת", אמר קירק טאוסאו , העורך דין שטיעוניו היו הטיעונים המנצחים בבית המשפט מטעם הקרן המייצגת, ושבעקבותיהם מצא בית המשפט אספקטים מסויימים בתהליך האספקה כמפרים את האמנות הכרוכות בכך. "החלטה זו מייצגת צעד גדול לכוון ההקלה על סבלם של קנדים החולים באופן קריטי ובמחלות כרוניות המעוניינים בגישה לתרופה בטוחה ואפקטיבית זו מבלי להיות נחשבים לעבריינים כשהם עושים זאת".

ג'ייקוב האנטר, כותב המדיניות בנושא ובעצמו מטופל במריחואנה רפואית, גם לא הפסיק להלל את ההחלטה – "אני יודע כמה קשה היה למצוא רופא תומך, ישנם מליון צרכני מריחואנה רפואית בקנדה ובמהלך 10 שנים פחות מעשרת אלפים מתוכם יכלו להפוך לצרכנים חוקיים, זה פשוט מצב לא תקין".

הארגון אליו שייך ג'ייקוב דוחק בממשלה לעבוד בשיתוף עם המטופלים,יצרנים והמפיצים של המריחואנה הרפואית במשך 90 הימים על מנת שיהיה ניתן להכין מודל למצע חוקתי שגם יעבוד. "מי יודע" ,משער קירק, "הממשלה תמיד תוכל לבחור באפשרות שלא לבצע חקיקה מחודשת כפי שהיה במקרים של חוקי ההפלות וסוף סוף לשים סוף לנזקים הנגרמים מאיסורי המריחואנה."


Kirk Tousaw
Jacob Hunter
הידיעה המקורית:
http://whyprohibition.ca/blogs/jacob-hunter/court-strikes-down-marijuana-laws-gives-government-90-days-fix-charter-issues

להלן קישור לכתבה על הפסיקה המהפכנית של בית המשפט העליון בקנדה:
"חולה שקיבל המלצה מרופא לתרופה לא צריך להילחם כדי לקבל אותה".


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

3 תגובות למאמר “בית המשפט הקנדי הנחית מהלומה על חוקי המריחואנה”

 1. יורם
  יוני 1, 2011

  כל הכבוד לבית המשפט בקנדה. בבקשה כבוד השופטים ונבחרי הציבור בישראל תלמדו מקנדה כמו שיעורים על זכויות אדם ואזרח.

 2. סמואל
  יוני 2, 2011

  כמו שאומרים באנגלית: dont Hold your breathe , לצערנו .

 3. יורם
  יוני 2, 2011

  sad but true

הוספת תגובה:


evetopics