בכנסת: לאשר שימוש בסמים קלים – כמו סיגריות ואלכוהול

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  חדשות
 • תאריך:

  14 יוני, 2011
banner
banner

כן זאת לא טעות ישנם חברי כנסת שהתבטאו בצורה כזאת.

בשבוע שעבר דובר על כך שיתקיים די שהכנסת תבחן אפשרות ללגליזציה של מריחואנה , אז דיון כזה אכן התקיים ונביא לכם כאן את הכותרות הראשיות מאותו הדיון, בו לא סוכם עדיין כלום וכנראה יתקיים דיון המשך:

 

כתבה על הדיון בכנסת בנושא:

"רק השבוע נהרגו חמישה צעירים בגלל אלכוהול. מריחואנה, לעומת זאת, לא הורגת אף אחד. אבל בכנסת סוף סוף מתחילים להבין את זה, ואולי בקרוב הכסף העצום שמתגלגל בשוק הזה יפסיק לממן את משפחות הפשע ואת הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, ויעבור לתקציב הבריאות של המדינה"  לקריאת המאמר באתרMako

 

עוד על הדיון:

שאלת התרת השימוש בסמים קלים וההפרדה בין משתמשים במריחואנה ובחשיש לבין צרכני הסמים הקשים עלתה היום (ב') לראשונה בוועדה המיוחדת של הכנסת למאבק בנגע הסמים. את הדיון יזם יו"ר הוועדה, ח"כ טאלב א-סאנע (רע"ם/תע"ל), בעקבות דוח מיוחד שהוגש למזכ"ל האו"ם, הקובע כי המאבק העולמי בסמים נכשל וממליץ לשקול דרכי טיפול אחרות בנושא.  לקריאת המשך הכתבה באתר Nrg….ח"כ וילף קוראת להתרת השימוש בסמים קלים:

בתוך כך, קראה הערב ח"כ עינת וילף (עצמאות) לחברי הוועדה להתיר את המכירה החוקית של סמים קלים בישראל. וילף הציעה להקים ועדה ציבורית שתבחן ותשווה את מעמד הסמים הקלים לזה של האלכוהול והסיגריות, כך שתחום הסמים הקלים יהיה "חוקי וממוסד". לקריאת המשך הכתבה באתר Nrg…

 

האם רואים פה בארץ רוחות של שינוי בתחומי החקיקה של הסמים הקלים או שאלו רק כותרות עיתונים מרשימות ויחצנו"ת של חברי כנסת? , נשמח לשמוע את דעתכם בתגובות!


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

12 תגובות למאמר “בכנסת: לאשר שימוש בסמים קלים – כמו סיגריות ואלכוהול”

 1. יורם
  יוני 14, 2011

  מה אתם חושבים שיקרה ? שבאמת יהיה לגליזציה או דיקרימנלזציה ? או שאולי יצא הפוך ונראה חוקים מחמירים גם לאלכוהול וניקוטין....האח הגדול עושה לנו הצגת דמוקרטיה לפני שהוא מכניס לנו שטרונגול.
  תגידו לי שאני טועה !

 2. admin
  יוני 14, 2011

  לדעתי לא יהיה כלום,
  לאסור אלכוהול וסיגריות = חברות גדולות מפסידות הרבה כסף.
  להכניס מריחואנה לחוק = חברות גדולות מפסידות הרבה כסף.

  חברות גדולות מפסידות הרבה כסף X חברות גדולות מפסידות הרבה כסף = שב ואל תעשה עדיף, לא יקרה כלום שימור המצב הקיים הוא הכי משתלם!

  (במבט המעוות שלא רואה את החסכון בנושאי הבריאות והפשיעה)

 3. יורם
  יוני 14, 2011

  מצד אחד נכון ומצד שני חייב להיות שינוי . המדיניות בעולם לא מתאימה לאיך שהעולם נראה . לא סתם האו"ם יצא באמירה כזאת חד משמעית . לאט לאט מדינות אחרות בעולם יקבלו את הגישה וישנו את החוקים ורק אנחנו נשאר חור שחור במזרח התיכון....

 4. admin
  יוני 14, 2011

  "לא סתם האו"ם יצא באמירה כזאת חד משמעית"

  האו"ם יצא בעוד הרבה אמירות חד משמעיות שהיו חסרות משמעות, ויותר גרועות מזו. כמו שיש להפסיק את טבח העם בסודן או שאיראן תפסיק לייצר נשק גרעיני. אז מה?

  ואנחנו חור שחור בעוד המון נושאים, אז למה שלא גם בזה? כשארה"ב תשנה את החוק, אנחנו נשנה, עד אז....

 5. תומר
  יוני 15, 2011

  הרשות למלחמה בסמים באמת נכשלה ,והיא נכשלה כי הציבור מעשן ורוב הציבור מעשן וחי חיים תקינים נורמטיביים
  לא יתכן שישללו מאדם את ההנאות הקטנות של החיים ,ושלא לדבר על המחקרים הרפואיים על צמח המריחואנה
  החוק הזה הוא ראש חץ והתחלה טובה מול מציאות של ציבור ענק של מעשנים שלא מעוניינים לשתות אלכוהול או לעשן סגירות.

 6. admin
  יוני 16, 2011

  @תומר:"החוק הזה הוא ראש חץ והתחלה טובה מול מציאות של ציבור ענק של מעשנים שלא מעוניינים לשתות אלכוהול או לעשן סגירות."


  איזה חוק?

 7. רביב
  יוני 16, 2011

  חבר'ה... קצת אמונה קצת חיוביות....
  יש כאן מהלך ממש מעניין ויכול היות שהוא יוביל את המאבק לשחרור הצמח לכיוונים טובים.
  מי שראה את נציגי המשטרה בימים האחרונים נעים בצורה לא נוחה בכיסא ואומרים שלא מפלילים בתפיסה ראשונה שנייה ואפילו שלישית. אולי באמת יורידו הוראות לעזוב את משתמשי הקצה והסוחרים הקטנים ולהתמקד בסוחרים הכבדים.
  לדעתי יש מהלך יפה מאוד ורק צריך לחזק אותו ולתמוך בו.

  אהבה

 8. יותם
  יוני 17, 2011

  רביב צודק חברה קצת אופטימיות כי רע לא יצא מזה, גם אם לא יהיה לגליזציה מלאה אולי הכמות שנחשבת החזקה אישית תגדל או שאישורים רפואיים יחולקו אפילו לכאבי ראש.

 9. 00702
  יוני 17, 2011

  לגליזציה של הקנאביס ת
  עוד מיסים לקופת המדינה
  עוד תיירות
  עוד ענף חקלאי( נייר חבל, בד, שמנים וכו')
  המשטרה תוכל לטפל ביותר פשיעה אמיתית ונזק לעבריניים, סוחרי הסמים ומשפחות הפשע.
  נו יותר מזה?!?!

 10. יוני ניטרו
  יוני 26, 2011

  ביגלל זה הכסףףףף גראס זה צמח לא מתחת אל תנסו להתפרנס מזה מזה אלא לגדל רק לגדל ולא למכור, למכור זה פשע, לחברים לתת בלב טוב בלי תאוותבצע רק זרים צריך למכור בסופר ליד הזרעים של הפרחים ורק מי שבאמת סטלן ימי לעשן כי למי יש כוח להשקיע בזה חוץ מסטלן ככה צריך להיות ומי שמוכרלישבור לו תפנים אסור רק לגדל ולענות מהפרות כמו בן אדם לא למכור כמו זונה ולעשן כמו נרקומן, לכל דבר יש טעם אז קחו את זה לתשומת לבכם בכנסת

 11. יורם
  יוני 26, 2011

  משתמש במילים כמו "לישבור לו תפנים"
  "למכור כמו זונה ולעשן כמו נרקומן"

  ואז : "קחו את זה לתשומת לבכם בכנסת"

  תכתוב ברמה קצת יוצר רצינית ומובנת במידה ואתה באמת רוצה
  יחס...

  קצת תרבות.

 12. רוני
  מאי 11, 2013

  כעת, כשיאיר לפיד הנו שר האוצר, הוא מטיל גזירות כואבות על אוכלוסיות שגם ככה נלחמות על לחמן. לא פשוט יותר לפתור את עניין הגירעון ע"י הסדרת עניין הקנאביס בחוק? הרי כבר הוכח כי קנאביס מזיק פחות מסיגריות ואלכוהול ובעצם הינו תרופה לגיטימית, למה הם תקועים שם? ניתן להטיל מיסים בשיעור גבוה על הצמח הזה, ובמקום שהכספים ילכו לארגוני פשע וארגוני טרור - הם יוכלו לסגור את הגירעון ולהעשיר את המדינה. מתי הם כבר יתעוררו??? מדובר במליארדי שקלים בשנה שצרכנים משלמים לסוחרים לא חוקיים ועוד כמה מליארדי שקלים לבתי המשפט ולמשטרה שבמקום לעשות את תפקידם - להגן על האזרח, הם עסוקים בחבורת חנונים שהשיגו איזה ג'ויינט. אולי צריך לתת לחברי הכנסת קצת טי אייץ' סי. שירגעו. ושיחשבו בהגיון.

הוספת תגובה:


evetopics