השבוע בכנסת: עוד מסתורין בנושא קנביס רפואי

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  חדשות
 • תאריך:

  07 יולי, 2011
banner
banner

בדיון שנערך בכנסת בתאריך 6.7.11 ועסק בנושא שביתת הרופאים ועוד כמה נושאים עלה שוב נושא הקנביס הרפואי במשרד הבריאות, אנו מביאים כאן את החלקים מהדיון הקשורים לנושא שנאמרו על ידי שגן שר הבריאות יעקב ליצמן:

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן:

 

חבר הכנסת הרצוג, עוד מעט אני אסביר גם את עמדתי. אני שמח על השאלות, שיש לי אפשרות להסביר את זה לפני הציבור כולו, למה אני כזה עקשן במירכאות.

 

השביתה – עוד מעט אני אחזור לזה, קודם אני רוצה לזרוק מילה על הקנביס, ואחר כך אני אחזור חזרה לשביתה. חברת הכנסת וילף, לגבי קנביס, מייד כשנכנסתי לתפקיד, אני מסרב לנגוע בנושא הזה, מסרב. אני לא אגע בקנביס, המנכ"ל (רוני גמזו) מטפל בזה, עוד מעט אני אסביר גם למה.

 

גידול קנביס בארץ – ולפני חודשיים השר לביטחון פנים קרא לי, ישבנו בישיבה – זה פרצה לכל מיני דברים לא כשרים ולא טובים, ואני לא רוצה לפרט מעבר לכך. זה נורא ואיום כמה אחוזים מהגידול יוצא מחוץ לשוק, מה שצריך להיות. ולכן המשטרה עומדת על זה ודורשת שאנחנו נפסיק את גידול הקנביס כאן בארץ. (המשטרה מכתיבה את מדיניות הטיפול בחולים פה בארץ במקום להתעסק באכיפה ולטפל בגורמים הבעייתים נקודתית על פי החוק?)

 

אנחנו בהחלט הולכים ורוצים לתת פתרון של קנביס, כי קנביס זה פתרון גם רפואי, וכפי שאני אמרתי לך, אני מסרב להיפגש בעקשנות עם אף אחד בנושא הקנביס בגלל כל מיני נושאים שאני יודע, ולכן אני לא רוצה לגעת בזה. (מה הם אותם נושאים שאתה יודע ולא מתכוון לחשוף? מדוע החשאיות הזאת? ביצוע מהלכים בלי שאיש יוכל להתנגד להם או להביע את דעתו עליהם לפני שיתבצעו? היכן ההליך הדמוקרטי?)

 

מקצועית המנכ"ל מטפל בזה מול מנכ"ל המשרד לביטחון פנים. אנחנו חושבים שיש מקומות שאורזים את זה בצורת תרופות ואפשר להגיע עם זה לכל אחד. יש דרך לעשות את זה בבת אחת או לעשות את זה לתקופת ניסיון. בימים אלה אנחנו בודקים את האפשרות.

 

שני דברים, לא תהיה שום סכנה בזה, לא תהיה שום פגיעה במי שצריך את זה. זה יהיה מסודר, לא יהיה גידול בארץ, כי חלק גדול מהגידול בארץ שיש כאן יוצא למקומות לא רצויים, ואני לא רוצה לפרט מעבר לכך. זאת התשובה לגבי הקנביס. (לא יהיה גידול בארץ? שוב אנחנו חוזרים לאותן השאלות שעלו בתגובות לפוסט הזה , מי החליט על כך? איפה התקיים דיון בנושא? מי הם המגדלים בחו"ל שיספקו את התרופה לאותה חברה? מה יהיה מחיר התרופה לאחר גזירת הקופונים שתהיה בכל התחנות בדרך? האם המטרה היא לשבור את המגדלים בארץ בתור שלב ראשוני? איפה המכרז לבחירת החברות בחו"ל שמהן ייבאו את התרופה עבור החולים בארץ?)

לעיון בפרוטוקול הדיון המלא: לחצו כאן

——-

זה היה הקטע מהדיון שהיה רלוונטי לנושא הקנביס הרפואי בישראל, היינו שמחים לדעת את דעתכם? מה הכוון אליו חותרת הכנסת בנושא? מדוע המשטרה לא מקיימת אכיפה בנושא כנגד הגורמים הבעייתיים? היכן מתקבלות ההחלטות בנושא הייבוא של קנביס מחו"ל?

 


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

3 תגובות למאמר “השבוע בכנסת: עוד מסתורין בנושא קנביס רפואי”

 1. nuz
  יולי 8, 2011

  ליצמן יודע משהו שאנחנו לא יודעים?....

 2. admin
  יולי 8, 2011

  כנראה שכן... זה בדיוק מה שהוא אומר שם...

 3. צדיק
  יולי 26, 2011

  אני נכה צהל עם פוסט טראומה וקשיי נשימה (שהוכח במחקרים שהקנאביס הרפואי עוזר לשני הסמפטומים - הן לבעיות שינה והן לתפקוד ריאות) הוכרתי כנכה צהל לאחר פציעה שנגרמה בעקבות התקלות עם מחבל שניסה לחדור לתחום ישוב יהודי באיו״ש בשנת 2002 , לאחר מספר שנים של נסיונות עם כדורי שינה קיבלתי המלצה ורשיון לשימוש בקנאביס רפואי על מנת להוריד את רמת הכאבים ולספק שינה יציבה ללא הפרעות .
  הרשיון שלי היה בתוקף עד חודש יוני האחרון ומאז לא קיבלתי הארכה נוספת , למיטב ידיעתי היו ישיבות כנסת שדנו בעניין הקנאביס אך רציתי לדעת מה בדבר הארכות לאישורים קיימים , זה כבר חודשיים שאני סובל מחוסר שינה כרוני שהופך את היום לקשה מבחינת התנהלות תקינה ואני לא מבין מה קרה בדרך שלא נתנו הארכה נוספת מאחר וקיבלתי המלצות מאותו רופא שהמליץ על התרופה ולאחר פגישת ייעוץ אישית עם ד״ר יהודה ברוך . לא הצלחתי להגיע לאף אחד על מנת לשמוע תשובה שמסברת את האוזן והייתי רוצה לקבל את התשובות באופן בהול . תודה רבה על ההתייחסות. 


evetopics