ממשל אובאמה: מדיניות חדשה לגבי מריחואנה רפואית

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  חדשות
 • תאריך:

  22 אוקטובר, 2009
banner
banner

ממשל אובאמה לא ימשיך לרדוף ולעצור משתמשים וספקים של מריחואנה רפואית כל עוד הם יעשו זאת בציות לחוקי המדינה בה הם פועלים,
תחת קווים מנחים של מדיניות שישלחו לתובע הפדראלי.

שני בחירים במשרד המשפטים האמריקאי תיארו את המדיניות החדשה לעיתונאים כשהם אומרים שנאמר לתובע שאין שום טעם לבזבז זמן ומשאבים במעצר של אנשים המספקים מריחואנה רפואית כשהם מקפידים על ציות אדוק עם חוקי המדינה בה הם פועלים.
המדיניות החדשה רחוקה מאוד ממדיניותו של ממשל בוש, שהתעקש להמשיך ולאכוף את החוק הפדראלי נגד קנביס רפואי ללא התחשבות בחוקי המדינות.

כיום, 14 מדינות מתירות את השימוש במריחואנה לצרכים רפואיים: אלסקה , קליפורניה , קולורדו , הוואי , מיין , מרילנד , מישיגן , מונטנה , נוואדה , ניו מקסיקו , אוראגון , רוד איילנד , וורמונט וושינגטון.

קליפורניה היא ייחודית בין מדינות אלו, בשל הנוכחות הרחבה במיוחד של מרכזי חלוקה — עסקית שמוכרים מריחואנה ומפרסמים את שירותיהם. בקולורדו ישנם גם מספר מרכזי חלוקה , ורוד איילנד ומקסיקו עכשיו בתהליכים של הנפקת אישורים לספקים, לפי מדיניות פרוייקט המריחואנה הרפואית, קבוצה העוסקת בדה-קרימינליזציה של השימוש במריחואנה.

התובע הכללי, אריק הולדר אמר במרץ השנה שהוא מעוניין שרשויות אכיפת החוק הפדראליות ירדפו אחרי מי שמפר את חוקי המדינה ואת החוקים הפדראליים, אך לא היה ברור איך מטרה זו תיושם למעשה במציאות.

מזכר בן שלושה דפים המפרט את המדיניות החדשה נשלח ביום שני ה-19 לאוקטובר לתובעים הפדראליים ב-14 המדינות, וכן לבכירים ב-FBI וב-DEA (הרשות הפדראלית למלחמה בסמים) .

המזכר, אמרו הבכירים, מדגיש שלתובעים יש אפשרות לשיקול דעת רחבה בבחירה של אילו מקרים לרדוף, ומציין שיהיה זה שימוש לא נכון בכוח האדם הפדראלי לתבוע את אלו שללא ספק מצייתים באופן מלא לחוקי המדינה.

הבכירים דיברו כשהם שומרים על אנונימיות משום שאינם רשאים לדון בהנחיות המשפטיות לפני שהוגשו באופן רשמי.

זהו צעד משמעותי קדימה, אמר ברוס מירקן, מנהל אגף התקשורת של פרויקט מדיניות המריחאונה. "שינוי כזה במדיניות יניע את הממשל הפדראלי קדימה בצורה דרמטית לכוון של התייחסות מכובדת למציאות המדעית והמעשית היום".
באותו זמן אמרו הבכירים, הממשל ימשיך לתבוע את אלו המשתמשים במריחואנה רפואית כמסווה לפעילות לא חוקית. המזכר מזהיר במיוחד שחשודים מסויימים עשויים להסתיר פעילות מסורתית של סחר בסמים או פשעים אחרים כשהם מסתתרים אחרי עסקים בעלי חזות לגיטימית של מריחואנה רפואית.

באופן מיוחד המזכר מתמקד בנקודה, שעל התובעים מוטלת האחריות לרדוף אחר מקרים של מריחואנה המערבים אלימות, שימוש לא חוקי בנשק חם, מכירה לקטינים, הלבנת כספים ופשעים אחרים.
ובזמן שהמזכר מתאר שינוי בסדר העדיפויות, הוא אינו שולל את האפשרות שהממשל הפדראלי עדיין יוכל לתבוע מי שפעולותיו מותרות לפי חוקי המדינה.
המזכר, לפי דברי מספר בכירים, בנוי בצורה שאמורה לתת לתובעים סמכויות לקבוע את סדר העדיפויות בנושא במדינות בהן הם פועלים ובהן מותר השימוש במריחואנה רפואית. מצוין שם גם כי מכירות המריחואנה הם מקור המימון הגדול ביותר עבור קרטלי הסמים האלימים הפועלים במקסיקו, אך מוסיף גם כי לרשויות האכיפה הפדראליות יש משאבים מוגבלים ביותר.

פעילים למען מריחואנה רפואית מצפים בהתלהבות לראות כיצד הממשל יממש את הבטחתו החוזרת ונשנית של ברק אובאמה לשנות את מדיניותו בסיטואציות בהן חוקי המדינה מתירים את השימוש במריחואנה רפואית.

זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד של אובאמה, סוכנות ה-DEA פשטה על מרכזי חלוקה בלוס אנג'לס, דבר שגרם לפקפוק רב לגבי כוונותיו של הממשל הנכנס.

קישורים:
הצהרותו הרשמית של ה-DEA


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

2 תגובות למאמר “ממשל אובאמה: מדיניות חדשה לגבי מריחואנה רפואית”

 1. קובי פרידמן
  דצמבר 12, 2009

  הי
  אין אפשר לאשרר אישור מקומי לאישור של מדינת מרילנד בני גר שם וברצוני לבקרו
  תודה
  קובי 0502704488

 2. קנבוס
  דצמבר 15, 2009

  שלום קובי , זאת שאלה שנראה לי שצריך להפנות לגרום
  רפואי במדינת מרילד ולבדוק מה הגישה בנושא קנביס רפואי.
  Americans for Safe Access • 510.251.1856 or toll-free 888.929.4367 • info@safeaccessnow.org
  http://www.safeaccessnow.org/article.php?id=2050

הוספת תגובה:


evetopics