כיול מדויק של מנה רפואית – המפתח להצלחת טיפול בקנביס רפואי

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  סליידר
 • תאריך:

  06 אפריל, 2011
banner
banner

­לפני שיוצר מכשיר ה-IVAPS כאן בישראל, מנת חלקי הייתה רק אכזבות מניסיונותיי החוזרים והנשנים להגיע לכיול מדויק של מנות קנביס רפואי קטנות. במאמצי למקסם את התועלת הרפואית תוך כדי מזעור תופעות הלוואי אצל מטופלים המקבלים קנביס רפואי וסובלים מהפרעות תנועה וכאב. על אף שבשוק בישראל ניתן היה למצוא מגוון של מכשירי אידוי איכותיים כמו מכשיר ה"וולקנו" מתוצרת גרמניה – מחירו הגבוה במיוחד לא אפשר את רכישתו עבור רוב המטופלים שלי בעוד מכשירי אידוי זולים יותר לא אפשרו לי לשלוט במינון הקנביס ובנוסף גרמו לבערה לא רצויה של הקנביס ולשחרור תוצרי לוואי מזיקים של פחמן.

השליטה המדויקת במינונים נמוכים של קנביס רפואי היא המפתח המאפשר למטופלי הסובלים מהפרעות תנועה וכאב לחוות הקלה ברמות הכאבים מהם הם סובלים ולאפשר להם תפקוד טוב יותר בחיי היום יום. איני מחשיב בשום אופן כהצלחה טיפולית מצבים בהם מטופלי כאב שחווים הקלה מהכאבים אך מצד שני תפקודם היום יומי לקוי לגמרי משום שהם "מסטולים". היופי של טיפול בקנביס הוא שכאשר הוא נרשם על ידי רופא מומחה בעל ידע במתן טיפולים מסוג זה ניתן להגיע לרמה גבוהה של שליטה ברמות הכאב בעוד המטופל חווה תופעות לוואי מועטות בלבד.

כאשר קנביס נצרך על ידי עישון, ובמיוחד במקרים בהם המטופל אינו אדם מעשן אזי כמעט בלתי אפשרי לדעת מה היא כמות התרופה שנספגה בגוף ומה היא הכמות המבוזבזת. במצבים בהם מטופלי הסובלים מהפרעות תנועה וכאב מוצאים את העשן כשורף מידי יחד עם תופעות ההשתנקות והשיעול עם כל שאיפה, מצאתי כי הקנביס הרפואי מבוזבז ברובו ואינו נספג בגוף. בנוסף, בכל הזמן בו הסיגריה בוערת והעשן אינו נשאף ממנה, הקנביס הרפואי סתם נשרף, מתאדה  אל האוויר ומבוזבז. ניסיוני מראה לי שמטופלים המעשנים את הקנביס נוטים בדרך כלל לקחת מעט מידי או יותר מידי מהתרופה ומוצאים את עצמם מצד אחד עדיין עם כאבים או מסטולים מידי בשביל לתפקד מצד שני.

תכולת הקנביס הרפואי בסיגריה טיפוסית היא בערך 0.5 ג' , כמות גדולה בהרבה מהמנה הדרושה לאנשים הסובלים מכאב שמקורו אינו סרטני או הפרעות תנועה על מנת להקל על הכאב ממנו הם סובלים.

בעזרת מכשיר ה-IVAPS אני מסוגל היום לגרום למטופלי הסובלים מהפרעות תנועה או כאב למדוד בצורה מדויקת כל מנה בטווח של 0.05 – 0.25 ג' , בשעות היום ובטווח של 0.125 – 0.5 ג' לפני השינה. אנו מתחילים בדרך כלל במינון נמוך ומעלים אותו בקפיצות של 25% עד להגעה למינון הנכון עבור המצב הרפואי הספציפי של אותו המטופל. דרך פעולה זאת מאפשרת לי להקל על מצבם של המטופלים הסובלים מהפרעות תנועה וכאב, בעיקר מכאבים ועוויתות שרירים – וכל זאת עם תופעות לוואי מינימאליות ביחס לטיפולים אחרים. במתן קנביס רפואי דרך סיגריות לא היה לי מושג כמה תרופה אכן מגיעה אל תוך הגוף. עכשיו עם מכשיר ה-IVAPS אני יכול להיות בטוח שכל התרופה הנמצאת במנת פרחי הקנביס שנשקלו במדויק אכן חדרה אל תוך הגוף. אני אסיר תודה ליצרנים של מכשיר ה-IVAPS  על שסיפקו לנו מוצר בעל ערך רב שכזה בעלות נוחה כזאת אותו אני שמח להוסיף לארגז הכלים שלי בתחום טיפולי הכאב.


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

3 תגובות למאמר “כיול מדויק של מנה רפואית – המפתח להצלחת טיפול בקנביס רפואי”

 1. shalom
  אפריל 12, 2011

  מכשיר מעולה
  קניתי ונהנתי

 2. צוות קנביסה
  אפריל 17, 2011

  תרומת מכשיר IVAPS שניתנה לרופא כאב בבית החולים סורוקה :

  כרופא האמון על טיפול פליאטיבי בחולים רבים, ובילדים בפרט, אני מוצא שהטיפול בקנביס רפואי בשיטה הנוכחית, קרי עישון, נוגדת במידה רבה עקרונות טיפול בסיסיים. עישון בהווייתו מנוגד לכל המלצה בריאותית טיפולית ולכן להציע טיפול שיכול לעזור אך יש לקחתו כסיגריה נראה לי בעייתי ביותר.
  ההצעה לתת קנביס רפואי באידוי מאד מתאימה, במבוגרים שלא עישנו אף פעם לא כל שכן בילדים. אני מאד מודה על קבלת המאדה והאפשרות לבדיקת הטיפול בקנביס רפואי בצורה זו.

  Prof Pesach Shvartzman
  Pain and Palliative Care Unit
  Family Medicine Department
  Ben Gurion University

 3. שמואל שוורץ
  יולי 8, 2016

  הרעיון ויסות ומינון מדויק של הקניבאס הרפואי הוא רעיון גדול ונותן לחולה את
  האפשרות לווסת את מינון מבחינת כמות הרצויה.
  אך לעניות דעתי השימוש בשמן של הקניבאס בתוך קפסולה מדודה מראש יותר יעילה.
  אך עדין ישנה השאלה? מה המינון הדרוש לחולה עלמנת שהוא יבריא או יקל את סיבלו
  ימין הכאב או הפירכוסים.
  אז יש לי רעיון ליבנות מכשיר כאין סמארטפון שיתן לחולה בזמן אמת את המינון הנכון
  לפני לקחת המינון של הקניבאס הרפאי וכל בזמן אמת והמכשיר יוכל לתקשר דרך VFi
  עים הרופא המטפל וכלו וכלו.

  לכול המעונין צורו קשר.
  בתודה מראש.
  1-646-296-3651
  1-718-983-1048
  1-718-982-9009 fax
  Samtoby1@gmail.com
  שמואל שוורץ


evetopics