כתבת אורח: קנביס רפואי בעיר הגדולה (חלק ב')

banner
banner

(מיומנה של מטופלת חלק ב')שאיפות ראשונות

כבר סיפרתי שחזרתי לדירה שלי, הרגשתי שאני חוזרת לגילגול הקודם שלי זה היה כמו לחזור לדירה אחרי מאה שנה…ממש מוזר… כל העבר שהיה לי קודם נהרס והתמוטט כמו אחרי רעידת אדמה קשה כאילו משהו מכוון החריב את הכל ועכשיו מתוך השברים אני צריכה לבנות משהו חדש, לא יכולתי לחזור למשרה שבה עבדתי מזה 5 שנים שלקח לי צעד אחרי צעד לתפור לעצמי  וגם למדתי הרבה בשביל להגיע אליה. גיליתי את פרצופם האמיתי של כל האנשים שסבבו אותי,ללא מסכות, היו הפתעות נעימות מאוד לטובה אך היו גם הפתעות לרעה, הרבה אכזבות וניתוקי קשרים… בנתיים לקחתי כדורי קלונקס במינון נמוך וחיכיתי  שהרישיון לקאנביס הרפואי יגיע בדואר. בבוקר הייתי קמה עם חרדות ובלי מצב רוח ומשעות הצהריים המצב היה משתפר כשבערב כבר הרגשתי טוב ויכולתי לתפקד יותר בקלות, איתן הפסיכיאטר שלי אמר שלרוב ככה זה בדיכאון (שאצלי גם הוא מעורב במצבי חרדה), מרגישים אותו בבוקר ואחה"צ זה עובר ומרגישים יותר טוב, וחוזר חלילה…וקשה לקום מהמיטה בבוקר ולהתחיל את היום…

למזלי באותם ימים לא היה עדיין עומס כה רב כמו היום במשרד הבריאות ואת הרשיון קיבלתי בדואר רשום לאחר 12 ימים שהגישו את הבקשה שלי, במרפאת כאב.

התרגשות אחזה בי כשיצאתי מסניף הדואר עם הרישיון החדש בהמשך ההתרגשות התחלפה בחרדה, ברשיון היה כתוב- "רשיון להחזקת סם מסוכן"

והיו עוד הרבה סעיפים מפחידים ואזהרות. כשהגעתי לחנות צילום לצלם את הרישיון הרגשתי התקף חרדה (בהתקף חרדה מרגישים בגוף כל מיני דברים מפחידים ולא יודעים אם לשייך זאת למציאות או להתקף כמו תחושה של מחנק, קוצר נשימה וכמעט עילפון). התיישבתי על הכיסא בחנות שתיתי, קצת מים. הסתרתי את הדף שחס וחלילה אף אחד לא יראה בחנות את הרישיון המפחיד שיש לי,להחזקת סם מסוכן…ההתקף חלף…נרגעתי.

באתי הביתה התקשרתי לטלפון של הספק שהיה רשום ברשיון, החלוקה תהיה רק בשבוע הבא, חבל חשבתי לעצמי פספסתי השבוע את יום החלוקה…עוד זמן לחרדות…

התחלתי לחפש באינטרנט  מידע על הקנביס הרפואי, נתקלתי בסרטון באתר של שלומי סנדק- פעיל ותיק לקידום הקאנביס כתרופה וממקימי מפלגת עלה ירוק- לסרטון קראו- "קנביס-פסיכוזיס", הסרטון הסביר שאם מנסים לעשן קאנביס רפואי לבד בפעם הראשונה בלי השגחה, זה יכול לעשות פסיכוזה… המוסיקה הייתה מפחידה… הסרטון היה מפחיד, במיוחד למי שסובל מחרדות כמוני, רק זה מה שחסר לי,…חשבתי, אחרי כל התגובות לתרופות שהיו לי… בסוף הסרטון היה כתוב "התקשרו לתיאום הדרכה לפעם הראשונה" ואת מספר הטלפון של שלומי. התקשרתי, שלומי בירך אותי במזל טוב לרגל קבלת הרישיון ואמר בקול מרגיע שאין לי מה לדאוג…שצריך לדעת כמה לעשן שזה כמו לשתות כוסית ולא בקבוק שלם או שאם מעשנים יותר ממה שצריך זה כמו ילד קטן שפוחד מהחושך ומדליקים לו את האור והוא רואה שהכל מוכר. הוא אמר שאתקשר אליו לתאם הדרכה כשאקח את הקאנביס מהספק ושהוא לא גובה תשלום על הדרכה. נרגעתי לאחר השיחה… יום החלוקה הגיע, נסעתי לספק, באותם ימים הקאנביס הרפואי חולק עדיין בחינם, בדירה פרטית ללא אבטחה. נכנסתי לדירה שהייתה סמוכה לחצר יפה, בחרדה…, בדירה היו שתי בחורות חייכניות- שלווה וקרן אור וגם בחור גבוה ורזה- גדי, שמייבא מכשירי אידוי לקאנביס רפואי. הם נראו שלווים ומאושרים, ישבו להם על הספות הרכות בנינוחות כשמסביבם המון קופסאות מלאות בקאנביס רפואי שהם קראו לו "התרופה". חשבתי לעצמי איזה מאושרים ורגועים…נראה שזה ממש עושה להם טוב הקאנביס הזה…, אני הייתי במתח וחרדה…

הרגשתי כמו בסרט של שנות השישים, על השולחן הייתה קערת עץ ענקית ומלאה בקאנביס רפואי שבה הדגימה שלווה בשלבים, איך מכינים את הג'וינט, קרן אור חייכה ואמרה "קחי תנסי" מהג'וינט שהיה לה ביד, בעקבות כל תופעות הלוואי שהי לי מתרופות פחדתי לנסות את זה שם בדירה. אמרתי להן שאעשן את זה בבית.. גדי הדגים לחולים האחרים שהיו בחדר את המאייד ואיך שואפים ממנו את הקאנביס.

קרן אור אמרה שיש כמה זנים שונים בשקית שאנסה מכל זן ואשמור חתיכה ממה שהכי מתאים לי וגם אמרה שזה עדיין רטוב, ושאני צריכה ליבש את זה על נייר לבן נקי.

לקאנביס הרטוב היה ריח חזק מאוד שאהבתי, קרן אור עטפה אותו בשתי שקיות וקשרה חזק, כי הייתי צריכה לחזור עם זה באוטובוס.

חזרתי לבית, פתחתי את השקית, ריח חזק של קאנביס התפשט בחלל הדירה, פרסתי אותו על נייר ליבוש, היו שם מספר גיבעולים שונים.

אתקשר לליאת בני, היא כתבה לי במייל "שוחחי עימי כשהתרופה תיהיה בידייך", התקשרתי לליאת, "לפיברומיאלגיה, להתחיל עם 2 שאיפות ולא יותר !" אמרה ליאת, "לכבות את הסיגריה בעדינות לא כמו סיגריה רגילה, לשתות את זה עם משהו מתוק כמו קולה או תה כי הקאנביס מוריד לחץ דם ויכול לעשות סחרחורת".

הקאנביס היה רטוב עדיין כך שאי אפשר לעשן אותו אתקשר מחר לשלומי חשבתי, שיבוא להדריך אותי… התקשרתי אליו בצהריים, שלומי אמר " אני אהיה באיזור שלך בזמן הקרוב, תוך שעה אני אצלך" נלחצתי… "לא יש לי חרדות בצהריים…, אפשר לקבוע אחה"צ?", "את יודעת מה" אמר שלומי, "יש כאן בחור, הוא מלאך אני אומר לך, יש לו כנפיים אבל לא רואים אותן, קח שגב, דבר איתה", הטלפון עבר לשגב, מעבר לקו נשמע קול רגוע מאוד, איטי וכבד משהו, לא ידעתי למה לצפות… אלה הם כנראה אנשי הקאנביס הרפואי חשבתי לעצמי…הרוקחת הקלינית במרפאת כאב הזהירה אותי שהתרופה משרה כבדות, כנראה שזו הכבדות שהיא דברה עליה…, אבל הוא נשמע ממש נחמד ורגוע השגב הזה, הוא נתן לי את הפלאפון שלו ואמר שאדבר איתו אחה"צ ונתאם זמן שיהיה לי נוח. נרגעתי…קבעתי עם שגב בערב, בשעות שאני מתחילה להרגיש הכי טוב, החרדה מתמתנת אחה"צ כמו שאיתן הפסיכיאטר הסביר לי לגבי הדיכאון.

בשעה שש נשמע ציצול בדלת, עכשיו הקול התחבר לי לדמות, זה היה שונה ממה שדמיינתי, בפתח עמד בחור צעיר ונחמד די ביישן, זה היה שגב הייתי מופתעת, הצגתי את עצמי, שאלתי אם הוא רוצה לשתות, הוא אמר שתה עם סוכר. הוא הראה לי בזריזות רבה איך קוצצים את הקאנביס ומגלגלים והראה עוד עניינים טכניים חשובים, ישבנו לעשן ביחד על הספה, "ליאת אמרה לי 2 שאיפות ולא יותר" אמרתי לו בלחץ, הדלקתי את הג'וינט, שאפתי 2 שאיפות וכיביתי. אווו זה היה נעים אחרי כמה דקות הרגשתי רגיעה…, זו התרופה שגם רשם לי איתן הפסיכיאטר, חשבתי לעצמי ודמיינתי אותו (את איתן) יורד מהתקרה של הדירה ומצטרף לחגיגה שלנו, שר עם גיטרה איתי ועם שגב שירים משנות השישים… אכלנו בייגלה מלוח, שגב הסביר לי שעישון הקאנביס מחדד את החושים אז האוכל ניהיה יותר טעים. באמת הטעם של הבייגלה היה טעים יותר…שגב נשאר אצלי קצת בדירה לראות שהכל בסדר והקשיב כמו פסיכולוג טוב למה שספרתי לו שעבר עלי השנה. איזו תרופה מוזרה רשמו לי, חשבתי לעצמי… זה עבר בשלום… נשמתי לרווחה, השינה לא הייתה רצופה באותו לילה, כל פעם התעוררתי ולקחתי שאיפות בודדות, הגוף לא היה רגיל עדיין לתרופה החדשה אבל לא הייתה לי איזו תופעת לוואי מפחידה או הגברה של החרדה…ייייישששש….

חלק ג של הכתבה


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

10 תגובות למאמר “כתבת אורח: קנביס רפואי בעיר הגדולה (חלק ב')”

 1. סהר
  נובמבר 2, 2010

  בהצלחה מתוקה!!!! :)
  נחמד מאוד לקרוא את החוויות שלך, בעיקר בהתחשב בעובדה שגם לי יש פיברו ואישור, רק שאני ידעתי למה לצפות וביקשתי את הקנביס הרפואי בגלל שידעתי שהוא יקל את כאביי :)
  מקווה שתרגישי טוב יותר ותיפטרי מהקלונס כמה שיותר מהר!!

 2. שרון :)
  נובמבר 2, 2010

  שרק תרגישי טוב,ואני מקווה שהחרדות נעלמו!!!
  באופן כללי כדאי שתדעי שהקנביס מתחלק לשני מינים(יש בורות איומה בעיניין) יש את הקנביס אינדיקה ויש את הקנביס סטיבה,שניהם פועלים מבחינה רפואית אבל לידע כללי הסטיבה היא משרה הרגשת התרוממות בעוד האינדיקה לא פועלת ככה,יש גם הכלאות בינהם וזה יותר טוב
  תנסי לבקש מהספק שלך סטיבות ולא אינדיקות ואז אני בטוח שלא תחווי יותר חרדות לעולם

 3. קנביס רפואי בעיר הגדולה
  נובמבר 2, 2010

  תודה רבה סהר!!!כיום אני משתמשת בקלונקס לעיתים רחוקות כשהמצב שלי גרוע-התקפי מיגרנה או תשישות ולהפתעתי הוא גם הפסיק לגרום לי לגרד בגוף מאז שאני מעשנת קאנביס רפואי!
  שמחה לשמוע שהקאנביס הרפואי הוא תרופה של חולי פיברו נוספים בהצלחה.

 4. קנביס רפואי בער הגדולה
  נובמבר 3, 2010

  הי שרון תודה רבה, החרדות כמעט שנעלמו יש מידי פעם התקפים אבל זה
  בשליטה, למדתי טכניקות הרפיה והיפנוזה לשלוט בהן. זה נכון שמתי לב שלסוגי קאנביס שונים ישנן השפעות שונות ואם אני לא מגיעה לשלב שינה עמוקה עם חלומות אני עדיין קמה עם חרדות וכאבים. ניסיתי זן שנקרא סאוור דיזל והיה לי טוב מה זה סטיבה או אינדיקה או מעורב, ידוע לך? אגב מצב ללא חרדות בכלל לא נראה לי קיים אבל אפשר ללמוד לשלוט בהן ואז הן פחות מאיימות.

 5. גיל
  נובמבר 3, 2010

  שלום לכם .
  אני נפגשתי פעם ראשונה לפני כ - חודשיים וחצי עם התקף חרדה (מפחיד) ואני כמו שאומרים די ירוק בנושא הזה ובטיפול בו .
  אני עדיין בולע לוריוון לפחות פעם ביום .
  לכל מי שיש מה לתרום לי בנושא יבורך !!!
  אפשר ליצור קשר
  תודה מראש ,
  גיל

 6. admin
  נובמבר 3, 2010

  שלום גיל אתה מוזמן ליצור קשר דרך הטופס לעוד פרטים ,
  http://www.cannabisa.com/contact

 7. קנביס רפואי בער הגדולה
  נובמבר 3, 2010

  גיל שלום, ממליצה לך לפנות לפסיכיאטר טוב לטיפול בחרדות לרוב מטפלים בהם בנוגדי דיכאון עכשיו מאוד פופולרית התרופה, ציפרלקס (שעלי לא עבדה לצערי, אומרים שהיא ממש נהדרת...) וגם טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי עוזר שבו לומדים כיצד להתמודד עם מצבי חרדה וכיצד לפרוץ את מעגל החרדה שזה להעיז לעשות דברים שעשית בעבר למרות הפחד מהתקפי החרדה יש אתר שבו יש תרגילי הרפיה לשמיעה של ד"ר ברוך מאוד מומלץ. לי עזרה מאוד גם סידרת טיפולים בהיפנוזה ששם מתרגלים היפנוזה עם נשימות מרגיעות בשעת התקף חרדה וזה עובד מצויין. בהצלחה

 8. קנביס רפואי בער הגדולה
  נובמבר 3, 2010

  לגיל, השלמה למה שכתבתי למעלה- אתר של ד"ר ברוך אליצור, תרגילי הרפיה למתח וחרדות, מומלץ ביותר.

 9. גיל
  נובמבר 8, 2010

  האם תוכלי להמליץ לי על בעלי מקצוע טובים מנסיונך ?

 10. קנביס רפואי בער הגדולה
  נובמבר 8, 2010

  מתנצלת אך לא אוכל להמליץ כאן כיוון שאני רוצה לשמור על אנונימיות.
  אתה יכול לפנות לצוות קנביסה ,אני חושבת שיש להם אנשי מקצוע מומלצים או לפנות פשוט לפסיכיאטר בקופת חולים- דיכאון וחרדה זו מחלה מאוד שכיחה היום, רק מומלץ מאוד להיות בהשגחת המשפחה או בת זוג בנטילת התרופות נוגדות הדיכאון שלושה שבועות ראשונים כיוון שבד"כ יש הגברה של הדיכאון והחרדה וזה דורש השגחה.

הוספת תגובה:


evetopics