לחץ דם גבוה ומריחואנה רפואית

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  למטופל
 • תאריך:

  03 דצמבר, 2010
banner
banner

לחץ דם גבוה משפיע על 1 מתוך 4 מבוגרים אמריקאים. מצב זה מגביר את המתח על הלב וכלי הדם ומעלה את הסיכון לשבץ ומחלות לב.

מחקרים מעידים על כך כי המערכת הקנבינואידית משחקת תפקיד חשוב בוויסות לחץ הדם, למרות שמנגנון הפעולה שלה עדיין אינו ידוע. מחקרים שבוצעו בבעלי חיים מראים כי אנאדמיד ואנדוקנבינואידים אחרים מעמיקים את פעילות הלב במצב של לחץ דם גבוה ומייצבים את לחץ הדם. בעקבות כך, ישנם מומחים המעריכים כי מניפולציה על המערכת האנדוקנבינואידית "יכולה לסייע בפיתוח גישות טיפוליות במגוון הפרעות במערכת הלב".

התנהלות הקנבינואידים הטבעיים יכולה לפתור סיבוכים בלב ובכלי הדם המשפיעים על בני אדם ועל חיות מעבדה. תגובת הלב אצל בני האדם מראה כי שימוש בקנאביס בתנאים ניסויים מאופיין  בעלייה מתונה בקצב הלב ובלחץ הדם. עם זאת, עמידות מלאה להשפעות אלה מתפתחת במהירות וסיכונים אפשריים ללב הם מינימאליים.

בקרב בעלי חיים, הקנבינואידים מראים כי ישנו קשר תת-לחץ דם, קצב לב נמוך באופן זמני ולחץ דם נמוך וכמו כן על עיכוב התקדמות של טרשת העורקים. בצריכה של קנבינואידים סינטטיים נצפתה גם  הפחתה של לחץ הדם בקרב בעלי חיים ולא נראה קשר להחלשות תפקוד הלב בבדיקות שנערכו על בני אדם.

כיום, מחקרים שונים מחזקים את ההערכה כי השימוש הרפואי בקנאביס במקרים של לחץ דם גבוה נמצא בתחילתו, למרות שנראה שישנו צורך במחקרים נוספים בנושא.

תורגם מחוברת Norml.


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

5 תגובות למאמר “לחץ דם גבוה ומריחואנה רפואית”

 1. שרון :)
  דצמבר 5, 2010

  הדבר ידוע , חשוב לציין שהוויסות לחץ הדם עובד גם על בעלי לחץ דם נמוך למרות שאיתם צריך לנטר זאת ביתר שאת

 2. יוסף
  דצמבר 7, 2010

  אני הורדתי את לחץ הדם לאחר 4 שנים של טיפול בנורמיטן 100 מג שגרם לי תשישות כרונית וזאת משמוש של חודשיים בקנאביס בעת ששהיתי בקנדה ומאז אני לא נזקק לכדורים, אמת.

 3. שרון
  דצמבר 13, 2010

  נורמיטן הורס גם את הכבד גם את הכליות,והוא משבש את כל המערכת הקרדיווסקלרית,מינון עודף שלו אף יכול להביא למוות כתוצאה מצניחה בלחץ דם.
  הנה הטבע נתן תרופה צמחית טבעית,עם ניחוח וארומה נעימה,שעובדת על רצפטורים אחרים מאשר נורמיטן(וכל משפחת הבטא בלוקר) אבל עושה עבודה מצויינת עם טווח ת.לוואי נמוך מאוד
  נקווה שבעתיד ישכילו להכניס גם את ההתוויה הזאת של HIPERTANTION כהתוויה לקנביס

 4. רוג
  פברואר 28, 2011

  אני משתמש בנורמיטן 50 מלי ומאוד רוצה להפסיק. הייתי מעוניין עצה איך לעבור להשתמש בגראס רפואי

 5. צוות קנביסה
  מרץ 1, 2011

  לפנות לרופא שלך ולבקש ממנו להמליץ לך .
  ניתן לקרוא פה על התהליך
  http://www.cannabisa.com/approval

הוספת תגובה:


evetopics