מבט שני: עלה ירוק בשוק השחור

למי שהפסיד, הכתבה החשובה ומאירת העיניים על תחום הקנביס הרפואי בישראל ששודרה בתוכנית מבט שני בתאריך 22.6.11 והציגה מספר "בעיות הקיימות בתחום:   לצפייה...

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  סרטים
 • תאריך:

  28 יוני, 2011
banner
banner

מבט שני: עלה ירוק בשוק השחור

למי שהפסיד, הכתבה החשובה ומאירת העיניים על תחום הקנביס הרפואי בישראל ששודרה בתוכנית מבט שני בתאריך 22.6.11 והציגה מספר "בעיות הקיימות בתחום:

 

לצפייה בחלק הראשון:


 

לצפייה בחלק השני:


 

מה דעתכם על הנושא? נשמח לשמוע את תגובותיכם!


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
  

תגובות

11 תגובות למאמר “מבט שני: עלה ירוק בשוק השחור”

 1. בר
  יוני 30, 2011

  אני בהחלט מסכימה שצריך לעשות רגולציה מאסיבית ולקצר בירוקרטיה. יהודה ברוך הוא איש אמין וישר, ואם צריך להחליף אותו בפוליטיקאים זה לא יצא טוב.

  שלומי סנדק בא ממקום של עזרה לחולים, ולא ממקום של כסף. הוא תורם לי אישית המון זמן ודאגה והוא עזר לי למצוא רופא, כשאמרתי לו שאין לי כסף לרופא פרטי הוא הפנה אותי לרופא מהקופת חולים. במשך מעל שנה וחצי הוא ייעץ לי ללא תשלום ואפילו לא ביקש או הזכיר את העמותה. אני החלטתי שבעזרת התרופה אני אעשר לשלומי ממשכורתי כשאחזור לעבוד, בגלל שמרוב כאבים אני כבר חודשים לא עובדת. אם אחזור לעבוד זה בעזרתו כי בלעדיו הייתי הולכת לעוד רופא, שיתן עוד כדור, לא הייתי מקבלת רישון, ובלי קנביס רפואי לא הייתי קמה מהמיטה מרוב כאבים.ובגלל זה מגיע לו גם להתפרנס ממה שהוא עושה. הלוואי שהייתה לי 'עבודה' משמעותית כמו שלו- לעזור לחולים לקבל את החיים שלהם בחזרה. וכל מי שחי עם כאב רציני יודע מה החשיבות של שיפור האיכות חיים. אין דבר יותר גרוע מלחיות עם כאב חודשים ושנים, ואין דבר יותר טוב מלגלות שיש לזה פתרון שעובד.

  בשורה התחתונה, צריך לדעת איפה להילחם ואיפה לראות דבר טוב.
  הצעד הבא הוא לפקח על האיכות (גוף שעושה בדיקות אקראיות לחומר), לפזר יותר נקודות חלוקה (או בבתי מרקחת), לתת לחולים אפשרות להשתנע עם החומר (לא אק בבית אלא בכל רחבי המדינה, כמו כל כדור נרקוטי שנתנו לי), ולהתחיל לקרוא לזה ת-ר-ו-פ-ה. זו תרופה ולא סם, באותה מידה שקודאין הוא תרופה אבל בצריכה מוגזמת זה יהיה סם.

 2. יהודה
  יוני 30, 2011

  בר שלום :
  את בהחלט צודקת ,לגבי יהודה ברוך,אבל ישנם מצבים שבהם הכסף מעוור,אני מפרט לך,
  התרופה עולה 360 שקל +משלוח 70 שקל, אבל יש כאן כסף והמון,
  למה??כי אני קיבלתי אישור ל50 גרם בחודש מרופא הכאב ורופא גסטרו.
  .יהודה ברוך הוא פסיכיאטר,אין לו קשר לרפואה ,פסיכיאטר הוא לא רופא.לפני 30 שנה נתנו לפסיכיאטרים תואר ד"ר ,לעשות עחמהם חסד בלבד.
  לכן אני לא חושב שד"ר יהודה ברוך רשאי להוריד בכמות או להוסיף בכמות,
  תפקידו הוא לוודא שהמסמכים אכן נכונים ,ולא חסר ים פרטים ,מאמת את מספרי הרישיון של הרופאים,ולאחר מכן לבצע מה שהרופא החליט.
  אבל כמו שאמרתי יש כסף,לכן הוא מוריד במשקל וגובים מאיתנו את אותו סכום.מדוע???? כי החשבון הוא,פשוט כמה שיותר פחות גרם כך הרווח עולה .אם זה 100 גרם עולה 360 שקל,אם זה 20 גרם עולה 360 שקל מדוע??? וזאת שאלת השאלות.בריאות לכולם

 3. אפי
  יולי 1, 2011

  מה הרווח של דר' ברוך מזה שאתה מקבל 20 גרם במקום 100 גרם?
  חוצמזה שתהיו בעניינים, אם דר' ברוך יעזוב זה יהיה סוף הרגוליזציה ורק חולים אונקולוגים, כשל חיסוני ומשרד הבטחון יזכו לעשן מהתרופה. כל השאר יסוננו היטב, ומי שסובל לדוגמה מפריצת דיסק, רשיונו ילקח, או יוגבל ל5 גרם בחודש.

 4. יהודה
  יולי 3, 2011

  אפי וכל חברי הפורום.
  ראשית הרבה רופאים מבינים כעת שהקנביס הרפואי הוא תרופה.
  כל יום נוספים מספר רופאים שמבינים כי "אכן כן תרופה",זה עדיין לא אומר שאותו רופא יאשר לחוליו את התרופא,אבל אנכנו בתחילת הדרך,וישנם אנשיםרמי מעלה שרואים 10 שנים קדימה,
  וזה הופך לעסק עם הרבה כסף.אז כולם רוצים מהעוגה וכאן נכנסים.אנשי עסקים שמנסים לטרפד את ""העיסקה עם ד"ר יהודה ברוך"".הרי זה עסק לכל החיים.איזהו בעל עסק רוצה למכור פחות סחורה??שיקום.לכן אני לא חושב שאם יהודה ברוך ילך אז החולים בצרות לכל אדם יש תחליף.ולשאלתך מספר 2.התשובה היא מדוע לא מסכימים לתת לי 100 גרם לחמישה חודשים,מה זה מפריע ליהודה ברוך,הלו הוא הוריד לי מהמינון על דעת עצמו שהוא לא מבין כמו המומחים ואו רופא כאב,אז אולי ד"ר יהודה ברוך צריך לחשוב לתת לי תשובה.כי לא יתכן שאנכנו נסבסד את המדינה.המדינה צריכה לסבסד את תושביה,עוד דבר שאני בכלל לא מסכים איתו,הדיסקרטיות,זה לרעת כולם,שיתקשרו אלי משאיפה לחיים אמרו לי שהם יביאו את התרופה בדיסקרטיות,אין לך מה לדאוג ,רק תכין 580 שקל ל20 גרם ,רבותי הדיסקרטיות מובילה להעלאת מכירים,אני לא מכיר הרבה שיצאו לרחוב ויפגינו שיורידו את המחיר.לכן יש פה ניצול של דעות קדומות מושרשות היטב,
  אז שלא תחשבו שד"ר יהודה ברוך מזיז את העגלה בדרך הנכונה והיעילה ביותר לחולה.
  הרבה בריאות לכולם ושיורידו את המחירים.

 5. שלומי סנדק
  יולי 4, 2011

  -מי שקיבל מינון נמוך מזה שהומלץ עבורו ע"י הרופא המומחה,
  -מי שהמינון החודשי שלו קוצץ שלא בהמלצת הרופא המומחה המטפל בו,
  -מי שהגיש בקשה להעלאת מינון ולא זכה לתשובה או שזכה לסירוב -

  מוזמן לפנות אלי במייל עם תאור קצר של הסיפור שלו.

  אני מכין עתירה נוספת לבג"צ, בתקווה שלבסוף לא יהיה בה צורך וכי ד"ר ברוך ישתכנע שלא להתערב במינון שהומלץ על ידי הרופא ולא להוריד את המינון לחולים בצורה שרירותית.

  יש לי פגישה איתו בעוד שבועיים וקצת ואנסה לשכנע אותו שאם יוגש בג"צ בנושא - משרד הבריאות יפסיד. ההתערבות השרירותית שלו בהחלטות הרופאים המומחים המטפלים בנושא המינון מנוגדת לתקנות הרופאים, מנוגדת לשבועת הרופאים ואני רוצה להיות מוכן להגיש את העתירה יום אחד אחרי הפגישה איתו, אם כאמור, לא אשכנע אותו בדרך אחרת.

 6. צוות קנביסה
  יולי 4, 2011

  שלום רב שלומי.
  עתירה חשובה אך צריך לבדוק במקביל את הנושא הבא:
  לאחרונה קיבלנו מספר פניות מטרידות. הפניות בעקבות שמספר מטופלים קיבלו שלילת רישיון נהיגה לאחרונה בעקבות מינון של 60 גרם ומעלה.
  אנו מנסים לבדוק מידע זה.

 7. יורם
  יולי 4, 2011

  קנביסה שלומי וכמובן יהודה :) שלום רב.
  מה גישתכם בנושא של גידול עצמי? לא יכול להיות הרבה יותר פשוט ?
  יוריד את כל הבלגן מהמערכת,העלויות מהמטופלים,אפשר גם לעשות שמי שלא יכול לגדל להצמיד אותו למטופל מגדל...גם תרופה,גם חבר:)
  אולי לעשות הגשה של המון רישיונות גידול ובמידה ויש סירוב לעשות עתירה בנושא גידול עצמי..? שמעתי שיש ארגון מגדלים שיש להם אישורי גידול השאלה איך מקבלים אישור שכזה?

 8. יהודה
  יולי 4, 2011

  שלומי סנדק שלום רב ולכל חברי הפורום.
  שלומי אני רואה את הפגישה איתך וד"ר יהודה ברוך,לדעתי הוא יתנגד למה שאתה תבקש,לא כי הוא מבין ,אלא,כי זה יעשה כותרות,ומי כמוך מבין,ערב אחד בטלויזיה שיצאת לרחובות,הרבה אנשים אמרו לך שלום שלומי סנדק.
  מצד אחד הפסיכיאטר יהודה ברוך,כאילו בא לטובת קבוצה גדולה של אנשים שמתנגדים לקנביס.
  מצד שני הפירסום נותן "סמים לגוף"אתה פשוט נמצא בהיי גבוהה,
  אני לא רואה הרבה אנשים שיותרו על הפירסום,
  אז תשפטו מה יהיה .או נמתין לתשובות,
  יורם אהלן,רעיון מעולה,צריך למצוא את האדם הנכון שיגדל למספר אנשים את הקנביס,אותו אדם צריך להיות נאמן וחתום אל ידי נוטיריון,
  והצעה עדיף לקחת מישהו ללא עבר פלילי,וכמובן יתרון לגמלאי צה"ל או משטרה,יכול להיות גם עו"ד,שיגדל למען 10 חולים ,
  אבל צריך להתחיל לחשוב על הצעד הראשון.
  אם לחברי הפורום יש הצעות אשמח לשמוע אתכם על גבי פורום זה
  בריאות לכולם

 9. שלומי סנדק
  ינואר 14, 2012

  חלפו מספר חודשים מאז הפגישה שלי עם גמזו, מספר המטופלים בפועל עלה מ- 5000 לכ- 9000 ואני שמרתי על הבטחתי לנצור את האש.
  ואולם, היות ו"הרשות הממשלתית לקנאביס רפואי" איננה נראית באופק (למרות שהייתה אמורה לקום בינואר, כלומר עכשיו ברגעים אלה ממש), לא נותר אלה לחדש את הלחץ והכתבה בערוץ 2 הייתה ירית הפתיחה.

 10. טל
  ינואר 14, 2012

  שלומי, תוכל לשים לינק לכתבה בערוץ 2 כדי שנחכים כולנו?

 11. שלומי סנדק
  ינואר 15, 2012

evetopics