מה הזן הטוב ביותר מבחינה רפואית?

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  למטופל
 • תאריך:

  30 יוני, 2011
banner
banner

בסקר שנערך בקרב יותר מ-500 מטופלים במריחואנה רפואית שמטרתו הייתה לבחור "מה הוא הזן הטוב ביותר לטיפול במצבים רפואיים שונים", התקבלו התוצאות הבאות עבור העדפות הזנים של המטופלים:

 

 • אינדיקה - 127 מטופלים המהווים 25%
 • זנים שרובם אינדיקה 66 מטופלים המהווים 13%
 • שילוב של אינדיקה\סאטיבה – 90 מטופלים המהווים 18%
 • זנים שרובם סאטיבה – 64 מטופלים המהווים 13%
 • סאטיבה בלבד – 68 מטופלים המהווים 13%
 • לא יודע או לא מבחין בין הזנים – 96 מטופלים המהווים 19%.

* מבצעי הסקר לקחו בחשבון את העובדה שזנים שונים של מריחואנה יכולים לסייע לסוגים שונים של מחלות ומצבים רפואיים, ולכן יתכנו הבדלים בעדויות המטופלים, לדוגמא טיפול במיגרנה מגיב טוב יותר לטיפול בעזרת זנים של סאטיבה בעוד עוויתות שרירים מטופלת בצורה מוצלחת יותר בעזרת זני האינדיקה. זני סאטיבה באופן כללי הם בעלי תכולת THC גבוהה יותר ותכולת CBN  גבוהה יותר, בעוד זני האינדיקה הם בעלי תכולת CBD  גבוהה יותר.

 

המרכיב הפסיכואקטיבי במריחואנה – THC הוא האחראי על תחושת ה-"היי"  בעוד CBN הוא תוצר לוואי הגורם לתחושת העייפות משימוש במריחואנה, והמרכיב CBD הוא חומר ללא תכונות פסיכואקטיביות אשר לו תכונות רפואיות רבות הנבדקות כיום במחקרים רבים.

 

אחת התופעות הבולטות ביותר בסקר שנערך היא העובדה שכמעט אחד מתוך  5 מטופלים (96 סה"כ) לא ידע להגיד בכלל באיזה זן הוא משתמש בעוד לכ-50% מתוך 96 אלו לא היה אכפת בכלל איזה זן יסופק לו מכוון שלא הרגיש שום הבדל משמעותי בהשפעות הזנים השונים על מצבו הרפואי. בבחינת המאזן של 38% מהמטופלים אשר העידו שהם מעדיפים את זני האינדיקה או שרובם אינדיקה לעומת 26% מהמטופלים שהעידו שהם מעדיפים את זני הסאטיבה או שרובם סאטיבה – נראה שהאינדיקה היא המנצחת הרשמית  אך לא בהבדל משמעותי, ללא ניתוח רשמי של ותוצאות מעבדה של תכולת הקנבינואידים בזנים אלו, לא ניתן להסיק מסקר זה מסקנה מדעית ברורה. המסקנה היחידה שאכן ברורה היא שרוב המטופלים המודעים לנושא הזנים יודעים מה הזן שמסייע להם ואיך לסווג אותו כמתאים למצבם הרפואי.

 

הסקר המקורי:

 

http://www.letfreedomgrow.com/articles/poll020611.htm

 

מה דעתכם?

 


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

12 תגובות למאמר “מה הזן הטוב ביותר מבחינה רפואית?”

 1. יורם
  יוני 30, 2011

  מהפייסבוק :
  Medicinal Mj Israel אני לא חושב שיש דבר כזה "הזן הטוב ביותר" כי קנאביס הוא רחב מאד ביכולות שלו ולכל זן יש יותר או פחות השפעה על משהו מסויים, וקיימים היום בעולם אלפי זנים (כן אלפי) יש לקנאביס כמה משפחות גנטיות, סטיבה,אינדיקה וקנאביס רודראליס ומכולם אפשר ליצור הכלאות ולפתח זנים חדשים על ידי בחירה סלקטיבית, לכן לא יכול להיות דבר כזה הזן הטוב ביותר, כי לאדם אחד זן מסויים יכול להיות מצויין לבעיותיו ולאחר הוא יכול לא להתאים כלל וכלל, לכן השלב הבא לדעתי של אבולוציה בתחום הקנאביס הרפואי הוא התאמת זנים באופן אינדבידואלי למטופלים.

 2. צוות קנביסה
  יוני 30, 2011

  אנחנו דווקא מבינים שבפרויקט בארץ הולכים להגביל כל ספק לגדל שלושה זנים בלבד. ככה שנראה הולכים לכיוון הפוך מזה שאתה מציין.

 3. יורם
  יוני 30, 2011

  Medicinal Mj Israel בהחלט חבל, אני יכול לקשר אתכם עם חבורה מדהימה של אנשים מאורגון שפיתחו מערכת מאד יפה שבעזרתה אפשר להבין מה הרצון של המטופל מהטיפול, לתהאים לו זן - לעקוב אחרי הטיפול ולהגיע למצב אופטימלי של זן פר מטופל, זאת למעשה מערכת מאד פשוטה שמאפשרת לחולה\סובל מהפרעות לתקשר עם מרפאת הקנאביס בלי אפילו שהוא מבין את השפה הרפואית ועל ידי כך להגיע למצב ממש אופטימלי של התאמת זן בשבילו. זה הדף פייסבוק שלהם, לדעתי יש מקום בעתיד להכניס מערכת כזאת לשימוש בארץ במידה וזה יתאפשר. https://www.facebook.com/mResearch?ref=ts

 4. יורם
  יוני 30, 2011

  Medicinal Mj Israel ד.א המערכת שהם פיתחו היא גם מעגל של מרפאה - מגדלים - מטופל, המטופל נותן פיידבק על הטיפול והפיידבק הזה עובר למגדלים והמגדלים צריכים לגדל בהתאם לפיידבק של המטופלים מה שיוצר מעגל מתמשך של פיתוח והשבחת זנים לפי בעיות שונות, זה דבר כל כך פשוט מצד אחד אבל בישראל כל כך קשה לביצוע מצד שני.

 5. צוות קנביסה
  יוני 30, 2011

  עוד מערכת נחמדה בנושא זה :
  http://www.leafly.com/explore

 6. admin
  יוני 30, 2011

  יורם , לא מובן בכלל מה Medicinal Mj Israel מה ההקשר שלו? האם אתה מצטט דיון שהיה לך איתו בפייסבוק?

 7. יורם
  יוני 30, 2011

  הייתי לו תגובה מעניינת בדף הפייסבוק של קנביסה בתגובה לכתבה הזאת אז לקחתי את זה. הוא צודק.

 8. admin
  יוני 30, 2011

  מצטער עדיין לא הבנתי, אותך ומאיפה זה לקוח ומה ההקשר של Medicinal Mj Israel .... אשמח אם תסביר לי :)

 9. יורם
  יוני 30, 2011

  Medicinal Mj Israel זה שם של מישהו בפייסבוק אשר פרסם את התגובה המצוטטת לפרסום של הכתבה בפייסבוק. היא הייתה מעניינת והוספתי אותה לפה לראות מה החברים כמו יהודה אומרים על הנושא.

 10. יהודה
  יוני 30, 2011

  יורם :אני לא רואה את הכתבה שאתה מדבר עליה אבל אם זה סוגי צמחים אז לפי מיטב ידיעתי,ישנם אומנם המון סוגים אבל זה לרוב אותו הדבר ,ההשפעות דומות ,והחומרים הפעילים דומים ,מבחינת השפעה על כאב זה באמת יכול להיות שונה.אחד חלש והשני חזק ,אבל בכל זאת לא ראיתי את הכתבה,אני עונה כי הבנתי שמדובר בזני קנביס ,תקן אותי אם אני טועה

 11. admin
  יוני 30, 2011

  תודה יורם על ההסבר עכשיו הבנתי אותך :)

 12. יהודי
  אוגוסט 26, 2015

  יורם מתאריך של ה- יוני 30, 2011.

  מה קשור אבולוציה - זה צמח מהטבע שהשם יתברך ברא לנו והשם יתברך ברא את הטבע ואת העולם ואת היקום...מהמילה בשמע ישראל אחד. א- אחד יחיד ומיוחד. ח- שולט בשבעה רקיעים ובארץ. ד- מושל בארבעה רוחות השמים...

  ויש המון הוכחות שהבילבולציה (אבולוציה) שלך אינה נכונה ונמצאה שקרית - מספיק שהכל מבוסס על תאוריות שלא היו ולא נבראו מעולם
  הוכחות ניתן למצוא ביוטיוב אם תכתוב על הנושא..


evetopics