משאל: מריחואנה רפואית לטיפולי בכאבי פיברומיאולוגיה

banner
banner

בארצות הברית, מריחואנה רפואית כרגע חוקית ב-15 מדינות ובמחוז קולומביה. חלק מהמחקרים מראים כי מריחואנה יכולה להפחית את הכאב ומשפרת את השינה בקרב חולי פיברומיאולוגיה. לא נמצאו מחקרים בנוגע לטיפולים עבור תסמונת העייפות הכרונית – אני חושד כי בכך ממספר סיבות (מעבר לחוסר החמור בממצאים)

1. לעיתים מתעלמים מהכאב של תסמונת העייפות הכרונית.
2. מריחואנה יכולה להגביר עייפות ולהפחית אנרגיה, דבר הנראה כסותר.

אולם, בהתחשב במחלוקת הסובבת את המריחואנה, שימוש רפואי בה יכול להיות בעל סטיגמה. חלק מהאנשים לא סומכים עליו בגלל השימוש שלו כסם רחוב. בינתיים, אנשים אחרים שלהם אין גישה למריחואנה חוקית, מגדלים בעצמם או קונים אותו באופן בלתי חוקי על מנת לטפל בכאב שלהם ובסימפטומים אחרים.
כיצד אתה מרגיש כלפי מריחואנה רפואית? האם השתמשת בזה? כיצד זה עובד בשבילך? האם אתה חושב שזה צריך להיות חוקי בכל מקום? נשמח לשמוע את דעתכם ותגובותיכם בנושא


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

4 תגובות למאמר “משאל: מריחואנה רפואית לטיפולי בכאבי פיברומיאולוגיה”

 1. קנביס רפואי בעיר הגדולה
  מרץ 6, 2011

  מנסיון אישי קנביס רפואי עוזר לשתי התסמונות הנ"ל. ישנם חולים רבים שסובלים משתי התסמונות הנ"ל שהן די דומות.
  לדעתי יש להחזיר באופן מידי את ההתויה לקנביס רפואי לתסמונות הנ"ל שמאוד קשה לטפל בהן בטיפול תרופתי קונבנציונלי מאחר והחולים רגישים מאוד לתרופות . לי אישית הקנביס נותן יותר כוח במצבי תשישות ועוזר לי לצאת מהמיטה ולעמוד על הרגליים גם משכך כאבים קשים שעמידים לתרופות ( מיגרנה למשל) וגם מרגיע במצבי חרדה ומשפר מצב רוח. השינה עם הקנביס לרוב טובה ועמוקה מה שמאפשר לצאת מהמעגל של תשישות, כאבים, חרדות ודיכאון וחזרה לתפקוד.
  אני מקווה שיחזירו את ההתויה לקנביס רפואי בארץ למחלות הנ"ל שאת הסבל שלהן קשה לראות באופן ויזואלי וגם לא ניתן לאבחן אותן בבדיקות מעבדה פשוטות, ולכן החולים זוכים לזילזול וחוסר התיחסות רצינית מצד הממסד למחלתם שגורמת לעיתים לאובדן כושר עבודה מלא וחוסר יכולת לתפקד.

 2. Legalize It
  מרץ 6, 2011

  מחקרים רבים הוכיחו מבחינה הן רפואית והן מדעית
  שאת תרופת המרשם לכאבי פיברומיאלגיה הידועה בשם אוקסיקוטין
  ניתן להחליף לחלוטין ב100 אחוז על ידי קנאביס רפואי.

 3. צוות קנביסה
  מרץ 6, 2011

  יד קלה על המרשמים

  כמעט כל עיר גדולה באמריקה מוקפת בצמיג של הילביליז, אוכלוסיה כפרית ענייה ובורה, שסובלת מכל הרעות החולות של העולם המודרני אבל חסרה את הכלים והיכולת להתמודד איתן. בשנה האחרונה פקדה את אותה אוכלוסיה בעיה קשה במיוחד: התמכרות למשכך כאבים חזק בשם אוקסיקונטין, שגרם למאות מקרי מוות ולתופעות פליליות כמו פריצה לבתי מרקחת, אלימות מוגברת וסחר בשוק השחור.
  למעשה, האוקסיקונטין ייצרה בשנה כל כך הרבה כותרות שליליות, עד שחברי הקונגרס שוקלים להגביל את מכירתה ומאשימים את היצרנית, Purdue Pharma, בהחדרה אגרסיבית מדי של התרופה לשוק. החברה הואשמה בהענקת עמלות גבוהות במיוחד למפיצי התרופה ובארגון סופי שבוע יוקרתייים לרופאים, וטענה בתגובה כי בסך הכל ניסתה לתת לאותם רופאים סדנאות מרוכזות לשימוש נכון בחומר. הקונגרס לא השתכנע, ולפני כחודשיים פסק כי היא לא עשתה די כדי למנוע שימוש לרעה בתרופה.
  האוקסיקונטין, משכך כאבים שמכיל מרכיב פעיל בשם אוקסיקודון (נגזרת של אופיום), ניתן רק במרשם רופא ואמור לסייע לחולים כרוניים וסופניים לחיות ללא כאבים. יש בשוק כ-40 מוצרים שונים שמכילים את החומר, אבל האוקסיקונטין מציעה את הריכוז הגבוה ביותר שלו. היא יצאה לשוק בשנת 1996 והפכה ללהיט מיידי אצל ההילביליז ובכלל.
  הנסיונות לבלום את גל ההתמכרויות לתרופה נעשים בכמה מישורים. בחודשים האחרונים מנהל מיחלק הסמים האמריקאי (ה-DEA) חקירות מתוקשרות מאוד נגד רופאים החשודים שסיפקו מרשמים בסיטונות וגרמו למותם של עשרות פציינטים. כמה חברי קונגרס מציעים להשתיק את הפרשה, משום שכל דיבור נוסף עליה מביא לידיעת המסטולים את דבר קיומה של התרופה, ויש גם כאלה שמודאגים מכך שכל ההגבלות הללו יקשו על חולים אמיתיים להשיג את התרופה.

  להמשך
  http://drugs.goleshet.com/home/268

  לעומת זאת הפרופיל הבטיחותי של קנביס רפואי :

  הפרופיל הבטיחותי של קנאביס רפואי

  לקנאבינואידים יש רקורד מרשים של בטיחות, קל וחומר כאשר משווים אותו לחומרים אחרים הנמצאים בשימוש רפואי. בטיחות השימוש באה לידי ביטוי בצורה המשמעותית ביותר בעובדה כי אדם הצורך מריחואנה – ללא תלות בכמות או בעוצמת החומר – לא יכול לקחת מנת יתר קטלנית. על פי דו"ח המכיל סקירה שהוכנה לארגון הבריאות העולמי בשנת 1995 "אין שום תיעוד של מקרי מוות הנגרמו כתוצאה ממנת יתר של קנאביס וההערכה של מינון קטלני לבני אדם שהוסק ממחקר בבעלי חיים הוא כל כך גבוה שאינו ניתן להשגה על ידי המשתמשים".

  במחקר שנערך בשנת 2008 חוקרים ממרכז הבריאות של אוניברסיטת מקגיל במונטריאול ואוניברסיטת בריטיש קולומביה בוונקובר, נבחנו 23 מחקרים של מריחואנה רפואית (בעיקר THC הנלקח בצורה אוראלית ותמצית קנאביס נוזלית) ו-8 מחקרים תצפייתים שנערו בין השנים 1966-2007. החוקרים לא מצאו שכיחות שיעור גבוה יותר של תופעות לוואי רציניות הקשורות לשימוש במריחואנה רפואית בהשוואה לשימוש בחומרים רפואיים אחרים ב-3 העשורים המדוברים.

  עם זאת קנאביס הוא לא בהכרח חומר "תמים" מרכיביו הפעילים עלולים לגרום למגוון השפעות פיזיולוגיות ואופוריות. כתוצאה מכך ייתכן כי קיימת אוכלוסיה החשופה לסיכונים כתוצאה משימוש בקנביס כגון: מתבגרים, נשים הרות או מיניקות, וחולים בעלי היסטוריה משפחתית של מחלות נפשיות. כמו גם חולים בהפטיטיס C,סובלים מירידה בתפקוד הריאות (כגון מחלת ריאות חסימתית) או כאלה שיש להם היסטוריה של מחלות לב או שבץ העלולים גם הם להיות רגישים יותר לסיכון לחוות תופעות לוואי שליליות משימוש במריחואנה. בדומה לשימוש בכל תרופה אחרת, חולים צריכים להתייעץ היטב עם הרופא שלהם על מנת לוודא ששימוש במריחואנה רפואית אכן מתאים להם.

 4. מאושרת
  מאי 9, 2012

  תודה לצוות קנביסה על הקישור המעניין - לצערי גם אני השתמשתי באוקסיקונטין לשיכוך כאבים כרוניים, מדובר בסם קשה מאוד שבצחוק קראנו לו בבית נרקומנטין, כי כשלקחתי אותו הרגשתי כמו נרקומנית. לשמחתי הרופא המטפל שלי ראה את ההשפעה השלילת של התרופה עלי ואישר לי את המעבר לקנאביס. אחרי יותר משנתיים שבהם מצבי הלך והדרדר למרות שניסיתי כל טיפול ותרופה שהוצעו לי אושר לי הטייפול בקנביס - תוך שנה וחצי מצבי השתפר עד לרמה של תפקוד מלא.
  לגבי קנאביס ועייפות - אישית נתקלתי בתופעה שאני לא יודעת להסביר - מצד אחד קנאביס באמת "מעייף" ובהחלט עוזר לישון טוב יותר בלילה. מצד שני אם אני קמה בבוקר עייפה וחסרת אנרגיה בגוף (מצב שקשור אצלי ישירות לכאב) שימוש בקנביס נותן לי כוח בגוף ומאפשר לי להעביר את היום כמו כל אדם בריא. לכן אני לא מתפלא לשמוע שיש גם התוויה רפואית לעייפות כרונית - דבר נוסף, יש זנים שונים של קנאביס חלקם מעוררים מאוד וחלקם מעייפים מאוד. כל חולה צריך להתאים את הזן הנכון לצרכים שלו
  לגבי שאלת החוקיות - אני בעד לגליזציה. השימוש הרפואי מכיח מעל כל צל של ספק שהחומר הזה פשוט לא מסוכן, אין שום הצדקה להפליל אנשים המשתמשים בו. מעבר לכך, כחולים אנחנו סובלים מאוד מהסטיגמה שיש בחברה על החומר הזה, לגליזציה תשנה את זה לדעתי


evetopics