סיכום מחקרים שפורסמו בחודש אוקטובר בתחום הקנביס הרפואי

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  כללי
 • תאריך:

  28 אוקטובר, 2009
banner
banner

הנה תקציר של כמה מהמחקרים שפורסמו החודש בתחום הקנביס הרפואי בתחומי מדע שונים:

סכיזופרניה:

חוקרים מאוניברסיטת בריסטול בבריטניה חישבו את הסיכון הנוסף למשתמשי קנביס ללקות בסכיזופרניה, אם קיים קשר בין שימוש בקנביס לבין סכיזופרניה. הם גילו שעבור גברים – יהיה מקרה אחד נוסף של סכיזופרניה מתוך כל 2800 משתמשים כבדים בקנביס בגילאים של 20-24 , ומקרה אחד נוסף לכל 4700 משתמשים כבדים בגילאים של 35-39.  אצל נשים המספרים נעו בין מקרה אחד נוסף לכל 5470 משתמשים כבדים בגילאים של 25-29  עד לאחד נוסף על כל 10870 משתמשים בגילאים של 35-39. הסיכון של משתמשים מזדמנים הוא אפילו נמוך הרבה יותר. (מקור: Hickman M, et al. Addiction 2009;104(11):1856-61.)

אפילפסיה:

לפי מחקר שנערך באוניברסיטת רומא באיטליה רמות האנדוקנבינואיד הנקרא אנאדמיד הופחתו בנוזל השידרתי של מטופלים שאובחנו לאחרונה עם אפילפסיה של אונה רקתית ולא עברו שום טיפול. (מקור: Romigi A, et al. Epilepsia 2009 Oct 8. [פרסום אלקטרוני לפני הדפוס])

תסמונת הנטינגטון:

לפי חוקרים ספרדים , הפעלתם של קולטני CB2 של תאי מיקרוגליה , תאים חיסוניים במוח היו neuroprotective (תגובה אוטואימיונית) במודל בדיקה על חיות של תסמונת הנטינגטון.(מקור: Palazuelos J, et al. Brain 2009 Oct 5. [מהדורה אלקטרונית לפני דפוס])

הדבקויות במעיים (Ileus):

קולטני הקנבינואידים מעורבים בהדבקויות מעיים ספטיות , זוהי הפרעה בפעילות תנועות הדחיפה של המעיים. קנבינואידים מפחיתים את תנועת המנוע הזאת בעוד שקולטני קנבינואידים נגדיים מונעים את העיכוב בפעולת העברת האוכל במחקרים שנעשו על חיות. החוקרים הסיניים סיכמו שקולטני הקנבינואידיים הנגדיים המצויינים פה "עשויים להיות כלי חזקים במיוחד בעתיד על מנת לטפל בהדבקויות מעיים ספטיות.
(מקור: Li YY, et al. Neurogastroenterol Motil 2009 Oct 14. [פרסום אלקטרוני לפני הדפוס])

שחמת הכבד:

חוקרים מאוניברסיטת בולוניה באיטליה ראו שהרמות של אנדו-קנבינואיד אנאדמיד ועוד מידה רבה של leoylethanolamine (OEA) וגם palmitoylethanolamine (PEA) היו גבוהים במידה ניכרת בדמם של חולים בשחמת הכבד מאשר בנבדקים בריאים. הרמות גם היו גבוהות יותר ברקמות המושחמות של הכבד. החוקרים סיכמו שמערכת האנדוקנבינואידים היא מווסתת במקרים של שחמת הכבד.
(מקור: Caraceni P, et al. Liver Int 2009 Oct 14. [פרסום אלקטרוני לפני הדפוס])

ריכוזי THC:

לפי מחקר של המכון הלאומי לשימוש לרעה בסמים בבולטימור , ארה"ב , עם שישה מעשני קנביס שקיבלו מנה גבוהה של THC בבליעה למשך שבעה ימים, מראים שריכוז ה THC לאחר 22.5 שעות היה 3,8 ng/ml ורמות ה-THC-COOH היו 197 ng/ml . המשתתפים קיבלו THC בבליעה בצורת קפסולות של 20 מ"ג כל 4 עד 8 שעות כשהמנה היומית עולה בהדרגה , מ 40 עד 120 מ"ג.

. (מקור: Schwilke EW, et al. Clin Chem 2009 Oct 15. [פרסום אלקטרוני לפני הדפוס])


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

7 תגובות למאמר “סיכום מחקרים שפורסמו בחודש אוקטובר בתחום הקנביס הרפואי”

 1. יונה ניצן
  דצמבר 17, 2011

  בעלי סובל מהדבקויותבמעיים ומגיהוקים)גרעפצים) בלתי נשלטים.הוא קיבל לגיהוקים הלידול שבנתיים הוא לא מגיבטוב עליו-תופעות של דכאון
  האם הואיוכל להיעזר במריחואנה רפואית.(יש לצין כי הוא מעשן כבד של טבק).?
  ואם כן מה התהליך החוקי כדי שיוכל לקבל זאת

 2. שרון
  דצמבר 18, 2011

  למיטב זכרוני יש מקרה דומה שקנביס רפואי אכן הועיל לאותו חולה,לצערי המצב שאת מתארת (בקשר לגיהוקים) אינו בהתוויות משרד הבריאות לטיפול בקנביס רפואי על ההדבקויות של המעיים הייתי ממליץ להיוועץ עם גסטרואנטרולוג שמומחה בתחום ולשאול אותו
  הנה קישור - http://www.youtube.com/watch?v=cMb-QLXLTtk&feature=player_embedded

 3. אחת
  דצמבר 25, 2011

  ליונה, שמעתי שדיקור סיני עוזר לשיהוק כרוני.
  החולה שמצולם בסרטון קיבל אישור לקנביס רפואי על סמך כאב כרוני שיש לו ולא בהתויה לשיהוקים.
  יש לציין שהקנביס הרפואי הציל אותו מהשיהוק הכרוני מה שלא קרה עם תרופות קרונבנציונליות אחרות אבל משרד הבריאות לצערינו אינו מכיר בהתויה לבעיה רפואית זו.

 4. יונה ניצן
  דצמבר 25, 2011

  לבעלי ההלידול עזר והשיהוקים נעלמו אבל יש תופעות לוואי של ההלידול.
  מזל שבני היה איתו אצל הגסטרו ושמע שצריך להיות במעקב רציף עם רופא המשפחה על התרופה הזו.בעלי לא שם לב להערה זו וגם אם שם לב רופאת המשפחה שלנו לא בעסק.יש לו תור לגסטרו ואני כבר אלך עימו ואשאל את כל השאלות
  הידע מפה הוא טוב כי ידע זה כוח.
  הבן שלי הוא מאד בעד הקנביס
  בארץ אינו נוגע כמובן כי לא רוצה לעבור על חוק אבל לכן אמסטרדם כל כפופולרית
  חבל שמשרדי הממשלה נוהגים בגישה שמרנית ולא קוראים מחקרים שונים ומנוגדים כדי לגבש חוות דעת

 5. אחת
  דצמבר 25, 2011

  ליונה, הייתי ממליצה לבעלך דבר ראשון להפסיק לעשן, יש דיקור סיני שעוזר להגמל מעישון.
  הגוף שלו מאותת לו שהגיע הזמן להפסיק לעשן .
  בבי"ח בני ציון וגם בבי"ח אסף הרופא נעשו מחקרים שהוכיחו את יעילותו של הדיקור סיני כטיפול שמונע ומפסיק שיהוק כרוני וזאת אני מוסרת לך לאחר שעשיתי בירור מקיף ודברתי עם אנשי מקצוע ורופאים בתחום בנסיון לעזור לבחור בסרטון הנ"ל.

 6. יונה ניצן
  דצמבר 25, 2011

  את צודקת רק שהחתן צריך לרצות את החופה.אני בדעה שהפסקת העישון תעזור לו מאד ולאורך השנים זה הוויכוח הבינינו.אני בלי והוא בשלו.
  לי עזר הדיקור בטיפול ב"צליפתשוט"-הלכתי באדיקות לכל הטיפולים.באותה תאונה נפגע גם בעלי והוא לא השלים את הטיפול.לא תמיד באשמתו-יש לו מקוןם עבודה גרוע.
  אבל אני מאז שנעזרתי בדיקור מאד מאמינה בו
  ערב נעים ותודה

 7. יונה ניצן
  נובמבר 19, 2015

  אני במקרה הצצתי כאן עכשיו.חיפשתי מה יש תחת שמי. טובאז כולכם צדקתם-העישון הביא עליו סרטן ממנו גם נפטר לפני חודש וחצי.וכאשר חלהבסרטן קיבל קאנביס שמה שמצחיק,הוא נחנק מסיגריות הקאנביס והשתעל כמו סוס

הוספת תגובה:


evetopics