פוסט אורח: אני עצבני

banner
banner

אני עצבני

אתמול התקיימה ועדה בכנסת בעיניין שכל כך נוגע לכולנו…. הקנביס הרפואי, נציגת המשטרה שם דרשה לייבא את הקנביס הרפואי בטוענה של זליגה ואי יכולת פיקוח מספקת מבחינת משטרת ישראל, היא קבעה שחולים נותנים לחברים ולבני משפחה מהקנביס שלהם ואפילו בני משפחה משתמשים ברישיון של חולה במשפחתם שנפטר מכבר (קצת תמוהה), ואני אומר מהיכן הטענות ההזויות האלו? עד כמה ימשיכו לשקר לנו ואל חברי הכנסת?

 

נראה לי שנציגת המשטרה ניזונה מסדרה כמו "רמזור" שממש אינה משקפת את המציאות וצריך לומר כאן לנציגת המשטרה כי  "רמזור" היא תוכנית קומית שמקצינה מצבים על מנת להביא קצת הומור לאנשים,  גברת אראלה כנפו היקרה המציאות היא לא סדרה בטלויזה והמשטרה לא אמורה להיות גוף שאמון על בריאות הציבור  אלא על ביטחון הציבור ונדמה שהתבלבלתם קצת, האם משטרת ישראל שמה לה למטרה לחסל את מערך הטיפול בקנביס רפואי? האם לא בוחלים בשום אמצעי עלוב כמו טענות שונות ומשונות, ובהכרח קצת תמוהות?  אין לי שום בעיה עם  זה שיטענו מה שהם רוצים,אבל בוועדה אתמול הם באו בדרישה חדשה  מקוממת ומתריסה, נציגת משטרת ישראל אמרה כי משטרת ישראל דורשת שלילת רישיון הנהיגה  מכל מטופל , חולה, שצורך קנביס רפואי,האם הם מזלזלים באינטליגנציה של החולים, משרד הבריאות, וחברי הכנסת????

 

האם לא ידוע לכל שיש חולים שצורכים תרופות קשות ומסממות שהקנביס איננו מתקרב להשפעה על העירנות כמו שהם משפיעות? חולים שצורכים אותן נוהגים עם רישיון נהיגה, ואלו באמת מסכנים את העוברים ושבים, לא שמעתי על אף חולה שצורך קלונקס ביום יום שלקחו לו את רישיון הנהיגה… יותר מכך אני מכיר עשרות חולים שצורכים,תרופות פסיכיאטריות קשות ואף אחד לא בא אליהם בדרישה לשלילת רישיון הנהיגה, והם נוהגים באין כל מפריע, אפילו בדקסמול קולד שכולנו מכירים יש חומר שנקרא קודאין, קודאין זהו חומר נרקוטי בינוני, אבל הוא מטשטש, למה משטרת ישראל לא באה בדרישה לשלול רישיונות נהיגה של כל המצוננים??? למה משטרת ישראל נטפלת לקנביס הרפואי כאילו היה חומר יותר מסוכן מאורניום??? הדבר רק מוכיח שמשטרת ישראל כמו גופים אחרים לא באמת בעד הקלה על החולים הם אפילו נגד.

 

לא תשמעו את נציגת המשטרה דורשת שלילה כזו מכל מי ששותה אלכוהול, למה המשטרה יוצאת מתוך נקודת הנחה כי צרכני האלכוהול מספיק אחראים ובוגרים על מנת לא לעלות על ההגה בהשפעת האלכוהול, ואילו כשמדובר בצרכני קנביס (ועוד למטרה רפואית) הם יוצאים מתוך נקודת הנחה כי צרכני הקנביס לא יהיו אחראים לעצמם ויהגו בהשפעת קנביס, למרות שההבדל ידוע לכל בר דעת – צרכן אלכוהול בטוח כי הוא יכול לנהוג כראוי, בעוד אין לו כל אפשרות כזו מבחינה תפקודית, וצרכן קנביס בטוח כי הוא איננו יכול לנהוג, בעוד מחקרים מבוססים מדעית מן העולם הראו חד משמעית כי צריכת קנביס איננה משפיעה על הניהגה באופן מסוכן אפילו להיפך.

 

אשמח לתגובות.


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

12 תגובות למאמר “פוסט אורח: אני עצבני”

 1. יורם
  יולי 21, 2011

  השאלה היא איך גורמים למשטרת ישראל לשנות את הגישה שלו כלפי צמח הקנביס והמשתמשים בו (מטופלים בעלי אישור וגם הציבור הכללי). מה יגרום למשטרה באמת ללמוד על הנושא באמת להיות מחוברים למציאות? מה הסיבה שהמשטרה כל כך נגד קנביס ? המשטרה בעצמה רואה כל הזמן את הנזק שאלכוהול עושה אבל לא רואים אותם מנסים להתוות מדיניות בנושא. המשטרה פשוט בוחרת כנראה לעסוק במה שקל לה לעסוק. לגבי רמת השוטרים בישראל כולנו יודעים כבר שמדובר ב "טובי" בנינו . הפרופיל של שוטר בישראל הוא פרופיל אישיות של עבריין פרופר. רק לבוש במדים פשוט.

 2. admin
  יולי 21, 2011

  לדעתי לא צריך ללמד את המשטרה כלום - מטרת המשטרה היא לבצע אכיפה, יש לכם מידע על עבריין ספציפי - לכו תעצרו אותו. אין לכם מידע? תעזבו אותו בשקט.

  לא צריכה להיות למשטרה שום אמירה בנושא התווית טיפולים רפואיים או הגבלות הקשורות לכך, צריכה להיות למשטרה בקרה עם קווים מונחים ברורים ומוסדרים לגבי המגדלים ומרכזי החלוקה צריכות להיות הסברה ברורה למטופלים על ההשלכות של שימוש בתרופה עבור פעילות לא חוקית, או נהיגה בזמן השפעה - כמו כל תרופה.

  מעבר לכך חולים לא צריכים לתת את הדין על כך שלמשטרה "אין כוח" לאכוף את החוקים על התחום הזה ולכן היא רוצה "למחוק אותו".

 3. שרון
  יולי 21, 2011

  השאלה היותר מתבקשת היא מדוע אף חולה איננו מכין רשימה מסודרת של כל הבעיות שהמשטרה מערימה ולפנות לבית המשפט שיכריע בעיניין,לא תראו את המשטרה רודפת אחר מורפיום שחולים משתמשים בו ,או אחר ריטלין שכל בער דעת יודע כמה סחר יש סביבו בפקולטות השונות.

 4. יורם
  יולי 22, 2011

  הבעיה המרכזית היא שכל הפרויקט מוטל על הכף. כל פעם אומרים אולי לבטל אולי יבוא. רופאים אומרים שזה לא מדוד ולא רפואי. חברות התרופות לוחצות וכמו כן גם מנהלי בתי החולים וקופות החולים. המצב היום הוא הישרדותי...לקבל את החידוש בזמן ובאמת לא להגיע למצב שאין לך תרופה ואתה חוזר לשימוש באופייאטים וכדומה. לגבי המשטרה היא פשוט מחפשת לא לעבוד. הפרויקט הזה מייצר להם עבודת פיקוח. כל עוד יש קנביס רפואי אבל קנביס לא חוקי לשאר האנשים נראה את המשטרה מנסה לחבל והרוס את הפרויקט. בדיוק כמו שהיום המשטרה מעדיפה לעסוק ברדיפה אחרי סטלנים במקום באמת לנהל מלחמה במשפחות הפשע. כולם יודעים כל עסק בעיר היום משלם פרוטקשן וזה ממשיך לקרות כבר שנים. משטרת ישראל כבר מזמן לא שומרת עלינו אלא רק על עצמה.

 5. שלומי
  יולי 22, 2011

  מה זה משנה אם ייבאו את זה או לא?
  המחיר הקבוע נשאר 360.
  נראה כי כולם בוכים על הייבוא כל הזמן אבל:
  1. אף אחד עוד לא אמר כמה זה באמת יעלה (ולא, המחיר בהולנד/גרמניה וכו' לא קשור לכלום) וזה גם לא ישנה את המחיר לחולה.
  2. זה בטוח באיכות יותר טובה ממה שאנחנו מקבלים היום.
  3. המשטרה ומשרד הבריאות ימשיכו לספק את התרופה - מה זה משנה מאיפה זה בא?
  4. אפשר גם ליבא וגם לגדל בארץ - בטוח יש פשרה הגיונית.

 6. שרון
  יולי 24, 2011

  מה שאינך מבין שלומי ,הוא כי הקנביס המיובא יעלה משהו כמו 70 ש"ח לגרם וחולה לא יקבל יותר מ15 גרמים חודשיים שלטענת רופאים מסויימים שאינם מבינים חשבון פשוט זה משקל שווה ערך ל 30 גרם קנביס רפואי ישראלי
  אל תיהיה תמים!!!
  אני חושש שמה שיקרה זה שמדינת ישראל תרכוש קנביס בסכום כסף גבוהה אבל אף חולה לא ירכוש אותו וככה ילכו להם לאיבוד עוד כספי ציבור :(

 7. שלומי
  יולי 28, 2011

  "משהו כמו 70 ש"ח" יכול להיות גם 20 - בלי ספקולציות בבקשה.
  לי, להבדיל מהרבה אחרים חשוב מה אחוז החומר הפעיל בקנביס, ולא בכמה ירוקת הוא מגיע. אם אני יכול לקבל את אותה כמות THC שאני אמור לקבל ב-10 גרם, 20, או 200 זה לא משנה לי, וכל מי שחושב אחרת כנראה רק רוצה למלא ג'וינטים שמנים וזהו.
  אני עוד לא ראיתי מגדל *אחד* בארץ שהציג מה תכולת הקנאבינואידים של החומר שלו, בעוד הקנביס מהיבוא מפורסם היטב - אז מי פה התמים?!
  מספיק... נמאס לי כבר. אין הגיון ואין שכל כבר בכל הטיעונים. כולם מגוננים על המגדלים היקרים שלנו בעוד הם מורחים אותנו וגורפים קופות.
  כסף ורק כסף מדבר פה - לא בריאות.

 8. טל
  יולי 28, 2011
 9. שרון
  יולי 29, 2011

  למה ספקולציות?!
  ואתה אכן תמים ,מי שלא בודק לפני שהוא אומר משהו אז הוא התמים(למרות שתמימות היא אחלה) הנה טל נתן לך קישור לידיעה שפורסמה רק אמול,תקרא ,ואז תגיב!
  יש צדק בטעונתייך שככל שהקנביס מכיל כמות ואחוזים של חומרים פעילים ...לא צריך לעשן ממנו הרבה כי בכמה שאיפות אתה מכניס לגופך כמות של חומרים פעילים ,שבקנביס עם אחוזים נמוכים תדרש לעשן סיגריה שלמה,אין זה אומר שצריכים לחתוך לאנשים במינון ,או לייבא חומר יקר בעלותו

 10. יורם
  יולי 31, 2011

  הסיפור פה הוא הרבה יותר מורכב . ישנם 108 קנבנואידים ועוד יותר מ 200 חומרים כימים אחרים שנמצאים בצמח הקנביס. ההבנה של ההשפעה שלהם והמערכת היחסים שלהם הוא נושא מרתק שנחקר היום בכל העולם.

 11. שרון
  אוגוסט 29, 2011

  כשאתה אומר " כימים" אתה בטח מתכוון לאורגנים טבעיים (כימי זה משהו מסונתז)

 12. יורם
  אוגוסט 29, 2011

  דיסציפלינות שונות בתוך הכימיה מחולקות בדרך כלל לפי סוג החומר הנחקר או לפי סוג המחקר. דיסציפלינות אלה כוללות כימיה אי-אורגנית, שהיא חקר תרכובות אי-אורגניות; כימיה אורגנית החוקרת חומרים אורגניים; ביוכימיה, שהיא חקר החומרים הנמצאים באורגניזמים; כימיה פיזיקלית, שהיא חקר האנרגיה הקשורה למערכות כימיות בקנה מידה, מקרו, מולקולרי ותת-מולקולרי וכימיה אנליטית שבה מנתחים דגימות חומרים על מנת להבין את הרכבם הכימי והמבנה שלהם. בשנים האחרונות התפתחו דיסציפלינות יותר ממוקדות, כגון נוירוכימיה.


evetopics