פיברומיאלגיה וקנבינואידים סינטתיים

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  למטופל
 • תאריך:

  05 אוקטובר, 2010
banner
banner

פיברומיאלגיה הנה תסמונת הכאב הכרוני, או בעברית: 'דאבת השרירים', כאשר מקור הכאב (אטיולוגיה) הוא בלתי ידוע. המחלה מתאפיינת בכאבי שרירים מפושטים על-פני אזורים נרחבים של הגוף, וכוללים תופעות של תשישות כרונית וריבוי נקודות רגישות למגע באזורי הצוואר, עמוד-השדרה, הכתפיים והמותניים. קיימת הערכה כי בין 3 ל- 6 מיליון אמריקאים סובלים ממחלה זו, אך למרות שכיחותה כמעט שאינה ניתנת לטיפול ושיכוך כאב באמצעות טיפול תרופתי שיגרתי.

חולים רבים בפיברומיאלגיה נוטים לדווח על צריכה עצמאית של קאנביס כאמצעי הטיפול היחיד המעניק הקלה בתסמיני המחלה. גם רופאים – במקומות בהם הדבר חוקי – ממליצים פעמים רבות למטופליהם להשתמש בקאנביס כקו טיפול עיקרי במחלות הקשורות בשרירים ובשלד. למרבה המזל, פיברומיאלגיה הנה אחת מהמחלות עליה רשאים רופאים מומחים לנפק מרשם לקאנביס רפואי כטיפול עיקרי לסובלים מתסמונת זו, וזאת בשל יעילותו המוכחת בטיפול בה.

על מנת לאשש את טענותיהם של החולים בדבר שיפור במצבם, נערך בשנת 2006 מחקר שהתפרסם במגזין "Current Medical Research and Opinion". המחקר, שנערך באוניברסיטת היידנברג, על-ידי קבוצת חוקרים גרמניים, בדק את השפעותיו של קאנביס במתן פומי (דרך הפה) בקרב תשעה מטופלים הסובלים מתסמונת זו למשך פרק זמן של 3 חודשים. הנבדקים קיבלו מינון שנע בין 2.5 מ"ג עד 15 מ"ג של קנבינואידים, ולא נטלו כל משככי כאבים אחרים במשך כל תקופת המחקר. בתום תקופת הטיפול, כל הנבדקים דיווחו על הקלה משמעותית בכאבים מהם סבלו באופן יומיומי בחייהם עד למועד השתתפותם במחקר.

הן מחקרים שבוצעו בעבר והן מחקרים קדם-קליניים הוכיחו כי הן קנבינואידים טבעיים והן קנבינואידים אנדוגניים מראים השפעות משככות כאב – בעיקר כטיפול בכאבים שמקורם במחלת הסרטן ובכאבים שמקורם בבסיס נוירולוגי (נוירופאטיים) – מקרים בהם משככי הכאבים הקונבנציונאליים (מקבוצת האופיואידיים) אינם מצליחים לספק כל מזור והקלה למטופלים.

כתוצאה מכך: מומחים רבים תומכים וממליצים למטופליהם לצרוך תרופות המכילות קנבינואידים סינטתיים כדי להקל במצבי כאב כרוניים אשר אינם מגיבים למשככי הכאבים הקונבנציונאליים, כדוגמת תסמונת דאבת השרירים – הפיברומיאלגיה.

תורגם מחוברת Norml.


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

15 תגובות למאמר “פיברומיאלגיה וקנבינואידים סינטתיים”

 1. אלונה
  אוקטובר 11, 2010

  שמי אלונה חולה בפיברומיאלגיה .דלקת פרקים .מה צריכה לעשות כדי לקבל אישור ???? המון כדורים לא מתאימים לי אני כבר המון זמן בלי טיפול

 2. צוות קנביסה
  אוקטובר 12, 2010

  תקראי את הכתוב בקישור הבא וזה יענה לך על כל השאלות בנושא קבלת
  אישורים
  http://www.cannabisa.com/approval
  בריאות ואושר

 3. פרם ואלי
  אוקטובר 28, 2010

  בתור חולה קשה~ זו התקווה שלי... אני מקווה שהאישור יועיל להחלמה
  ולשיפור של הפיברו, בינתיים הקנביס הרפואי הוכח ביעיל ביותר בשבילי.
  :)

 4. אוריאל מעוז טובי
  דצמבר 10, 2010

  אני חולה פיברומיאלגיה, כבר חמישה שבועות עם קנביס רפואי. לא ראיתי אפילו לא אדוויל ... מדהים! ואני מתפקד הרבה יותר טוב. לא סתם אמר אלוהים ביום שברא את עשב השדה פעמים כי טוב. אחד ליום ואחד לבריאת עשב הקנביס.

 5. שרון
  דצמבר 13, 2010

  כמה נפלא ומחמם את הלב לראות את חולים שסבלו שנים קשות מוצאים הקלה בסבלם בעזרת הקנביס הרפואי,כל יום אני מגלה עוד ועוד אנשים כמוני שהקנביס הציל להם את החיים,נכון שרובנו ברוך השם לא חולים סופניים,אבל לחיות עם כאב זה סוג של סופניות שהחולה חש,סופניות ואפסיות בשל ההתמודדות עם הכאב בלילות בימים ובין לבין לתמרן בין תפקוד בעבודה בבית ובחיים בכלל,עם קנביס זה אחרת מה שלא כמו עם התרופות הנרקוטיות,עם קנביס אפשר לתפקד,ללכת לעבודה,למפגשים חברתים,ללמוד,ובעצם לחיות!!!!!!!!
  התרופות הנרקוטיות רוצחות את הכאב לזמן מה אבל גם רוצחות את המנטליות של החולה,למיטב זכרוני כשצרכתי את כל הכדורים הללו רציתי רק את המיטה,לישון כל הזמן!!! ולא רציתי לעשות שום דבר אחר!!! רציתי בעצם למות!!!
  היום החיים מחייכים,עוד יש כאב אבל הוא ברמה נסבלת וברמה שאני יכול לשלוט בו בעזרת מריחואנה, אני מאמין ומקווה שכל החולים שהתנסו חשים כמוני ,יש שם לא טוב למריחואנה ולא בצדק!!!!
  חשוב שכולנו נפעל לשנות את הגישה הרעה הזאת כלפי צמח חסד וחמלה,רפואה,ובריאות,כל דקה כל שעה להאיר לאנשים את האמת....
  בריאות לכולם :)

 6. רונית
  פברואר 9, 2011

  שלום,
  מה עושה מי שעשה את כל הנידרש ומקבל תשובה כי פיברומילגיה בשלב זה אינה בין האבחנות המאושרת לטיפול בקנביס ???? והחתום דר' יהודה ברוך.
  לא ברור לי כיצד חולים אחרים בפיברומילאגיה כן קיבלו אישור???.

 7. צוות קנביסה
  פברואר 9, 2011

  לצערנו זה תלוי איך הרופא שלך המליץ ועד כמה דוחף ונלחם , לצערנו היום מה שבעבר היה פשוט הפך מסובך. צריך שהרופא ממש ידרוש אישור במידה וזה מה שהוא חושב.

 8. מדי קייט
  פברואר 12, 2011

  גם דוקטור אדהאן אומר כך שלפיברומיאלגיה אין התוויה
  יש לי הרגשה שבאינטרנט מציירים לנו תמונה יותר וורודה מהמציאות

 9. צוות קנביסה
  פברואר 13, 2011

  לצערנו הרב! זה שינוי של הזמן האחרון . באמת שלא מאשרים יותר
  פיברומיאלגיה ולכן הורד גם מהרשימה של ההתוויות באתר .
  http://www.cannabisa.com/approval

 10. קנביס רפואי בעיר הגדולה
  פברואר 17, 2011

  למה לא מאשרים יותר פיברומיאלגיה? ?? מה אין מספיק גראס רפואי? אי אפשר לגדל יותר? חוצפה לא לאשר קנביס רפואי לחולים שכ"כ רגישים לכימיקלים ותרופות וסובלים ממצב מורכב של כאבים קשים, חרדות והפרעות שינה!!!
  אשמח אם אלו שמקבלים את ההחלטות הללו למעלה יקראו את הסיפור שלי שפרסמתי כאן באתר.
  הרופאים שמטפלים בי ראו במו עיניהם את השיפור לטובה שחל בי ואת החזרה לתיפקוד.

 11. שיר רוזנברג
  אפריל 15, 2011

  שלום רב,
  אני בת 22 ,אני חולה בפיברומיאלגיה, דלקת פרקים חמורה שלא טופלה כבר יותר משנתיים עקב חוסר אבחנה (של הרופאים). לאחרונה ניסיתי תרופות רבות שהומלצו לי ע"י רופאים שונים, מומחים ועוד.. אף אחת מהן לא עזרה ואף לא שיפרה מעט את מצבי. אני סובלת רבות, קשה לי לתפקד, אני נורא מתוסכלת
  אשמח אם תנתן לי עזרה כלשהיא בנושא.

 12. קנביס רפואי בעיר הגדולה
  אפריל 17, 2011

  פיברומיאלגיה בפירוש אינה אינה דלקת פרקים, זו מחלת כאב אך אין היא פוגעת בפרקים או ברקמות הרכות. אלה אם כן יש לך גם דלקת פרקים בנוסף...
  הכדור שאני הכי ממליצה עליו במקום שני אחרי הקנביס הוא קלונקס, מצויין לשינה ולמיגרנות. כמו כן הליכהמתונה 45 דקות כל יום ואח"כ מקלחת חמה. כמובן שאם תצליחי להוציא רשיון לקנביס רפואי זה מצוין אבל כיום לפיברומיאלגיה הסיכוי קלוש...תתיעצי עם צוות קנביסה אולי יוכלו לתת עצה בנושא.

 13. דניאל
  יולי 17, 2011

  האם עדיין אין אישור לקנביס רפואי לחולי פיברו?
  אני מתחרפן מהכאבים...

 14. יורם
  יולי 17, 2011

  מטופלי פיברו פונים דרך רופאי כאב וזה עובר.

 15. שולי
  אפריל 21, 2013

  שלום .אני סובלת מפיברומילאגיה בלטים בעמוד השידרה , שתי ניתוחים בברכיים בעקבות סחוס שחוק וקריעת מינסקוס ושתי ניתוחים בידיים בעקבות הירדמות ונימול . המלחמה קשה לקבלת הרישיון . עברתי מדורי גיהנום : מרפאת כאב ד"ר ברקת שיף הלעיטה אותי בכדורים כמו : ליריקה ,תרמדקס ,פרוסט והרשימה עוד ארוכה .התופעות לוואי היו זוועתיות . נעילת לסתות , רעד בכל הגוף , בחילות , הזיות וסיוטים, עצבים וכ"ו כיום זרקתי את כל הכדורים וחזרתי לעצמי .רק שהכאבים לא נותנים לי מנוח ואני בקושי מצליחה להירדם שעה לקראת בוקר .את הנכדים שלי אני לא יכולה להרים וזה עצוב לי . הרבה פעמים עולות לי מחשבות שאולי אני אסיים עם החיים שלי כי אני הפכתי לטורח על הבנות שלי .

הוספת תגובה:


evetopics