קנביס וסרטן ריאות

  • מאת:

    admin
  • קטגוריה:

    כללי
  • תאריך:

    21 פברואר, 2010
banner
banner

קנביס אולי לא טוב לריאות, אך מחקר חדש מצביע על אפשרות שהמרכיב הפעיל במריחואנה עשוי לסייע להילחם בסרטן הריאות.

בניסויים שנערכו במעבדה על עכברים , עם המרכיב הפעיל בצמח הקנביס הנקרא THC נתגלה שתרכובת ה THC צמצמה את היקף הגידולים בחצי  ועזרה במניעת התפשטות הסרטן.

ד"ר אנג'ו פריט,האחראית על המחקר מאוניברסיטת הרווארד בארה"ב, אמרה שאמנם יש עוד עבודה רבה לפנינו, אבל "התוצאות מראות שיש ל- THCפוטנציאל רפואי". היא מוסיפה שמחקרים קודמים מצביעים על כך, שהתרכובת בקנביס עשויה להילחם גם בסרטן של המוח, הפרוסטטה והעור.

הממצאים הוצגו בכנס השנתי של האגודה האמריקאית לחקר הסרטן.

ד"ר פריט אומרת שממצאים אלה מתבססים על הגילויים האחרונים אודות המערכת הקנבינואידית הטבעית בגוף האדם. הקנבינואידים הטבעיים, הקרויים אנדוקנבינואידים,  מגרים את התיאבון ומווסתים כאב ודלקות.

ה- THCמאתר ומפעיל שני אנדוקנבינואידים ספציפיים אשר נמצאים בכמויות גדולות בתאים של סרטן הריאות, אומרת ד"ר פריט. מה שמגביר את התכונות האנטי-דלקתיות הטבעיות שלהם. שמסייע מאוד מכוון שדלקות עשויות לזרז את הגידול וההתפשטות של הסרטן.

במחקר חדש זה, החוקרים קודם הראו שה-THC עיכב את גידולם והתפשטותם של תאים שנלקחו משני סוגים של תאי סרטן ריאות, ומגידולים סרטניים אצל חולים. לאחר מכן הם הזריקו THC לעכברים שהודבקו בתאי סרטן ריאות אנושיים. בתום שלושה שבועות, הגידולים התכווצו בחצי, לעומת עכברים ללא הטיפול.

ד"ר פריט מציינת שנראה שהעכברים שלהם הוזרק  THC "מתמסטלים", ומראים סימנים של התנהגות מגושמת ואכילת יתר. "תופעות אלה צפויות גם בבני אדם, כך שאם עבודה זאת תתקדם, מציאת המינון הנכון תהיה יעד חשוב", אומרת ד"ר פריט.

ד"ר פול פישר, פרופסור לפתולוגיה קלינית באוניברסיטת קולומביה, כינה את המחקר "מעניין", אבל עדיין מוקדם לומר. הוא אומר שהשאלה החשובה היא "האם אפשר להשיג את התוצאות הפיסיולוגיות הרצויות, בלי לגרום לתוצאות לוואי לא רצויות?"


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

אין תגובות.

הוספת תגובה:


evetopics