קנביס רפואי ואוטיזם

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  כללי
 • תאריך:

  31 ינואר, 2010
banner
banner

משפחות מסויימות רואות במריחואנה סוג של פלא, נס. חלק מהסימפטומים שהמריחואנה משפרת כוללים חרדה (גם חרדה חמורה), אגרסיביות, התקפי פאניקה וזעם, השחתת רכוש ותופעות פגיעה עצמית.

תגובה של אחת האימהות:
"אני יודעת שזה (מריחואנה) לא התשובה הסופית להכל, אבל היא התשובה הטובה ביותר שנתקלנו בה במשך זמן רב, יחסית לכל התרופות האחרות. אני לא יכולה לגרום לכם להבין כמה תרופות ניסינו ותהינו אם הן עושות משהו, אפילו קטן. כאן אנחנו רואים את ההבדל תוך 30-60 דקות, מובטח"

תגובה של אמא נוספת:
"הבן שלי (כמעט בן 9) היה על תרופות כדי למתן את ההתנהגויות האוטיסטיות החמורות שלו כולל אגרסיביות, והיה קשה מאוד למתן אותו. אף תרופה לא הראתה שינוי, מלבד החמרה במצב. הוא התחיל משלוש וחצי ריטלין ודקסדרין, ניסה גם פרוזק, פקסיל, קלונידין, נלטרקסון, אדרל וריספרדל. לבסוף ויתרנו על תרופות וניסינו ומתן את התנהגותו ע"י טכניקות התנהגות. היו לנו תוצאות מעורבבות.
לפני כמה חודשים ניסינו את הסם מרינול ע"פ מרשם רופא, שמנו לב לירידה באפיזודות החמורות, וירידה באגרסיביות כלפי מורתו וחברי משפחה על בסיס יומיומי. לפני מספר שבועות הפסקנו את המרינול ועברנו לקנביס רפואי. מצב רוחו השתפר באופן ניכר, ויותר קל לו להתרכז במשימה או לשבת בכיתה. לא היה התקף רציני מאז שהוא התחיל את המרינול, והקנביס עוזר באותה מידה עם ההתנהגות, ומקל על המטפלים להדריך אותו.
פתרון זה הוא לא מרפא, אבל הוא כלי כדי שדברים יעשו בצורה חלקה יותר, ולמנוע הפרעות בלמידה שלו. עדיין יש לו ימים בהם הוא עצבני ועגמומי, אבל ניתן לשנות את המינון כדי לעזור לו לעבור את הימים האלו. זוהי תרופה כ"כ קלה, שלא מלוות לה תופעות לווי לטווח ארוך שיפגעו באיברי הגוף. אני מרגישה הרבה יותר נוח לתת לו קנביס מאשר משהו כימי כמו ריספרדל.
אוטיזם היא תופעה לא צפוייה, ולמרות שהתנהגויות כאלו הן דבר קבוע, לאוטיסטים יש הבדלי התנהגות המשתנים מיום ליום. אנחנו יכולים לצפות מתי הוא יזדקק למינון גבוה יותר כדי לעבור יום קשה, , בהתחשב בעובדה שלא קיימת מנת יתר רעילה, אנחנו לא צריכים לדאוג לבעיות בטיחות.
אמא פחות מודאגת"

אז, יש לכם ילד שסובל מאוטיזם ואתם רוצים לתת לו קנביס רפואי?
השאלה הראשונה היא, האם קנביס רפואי חוקי במדינה שלכם?
אם התשובה היא כן, האם אתם צריכים אישור רופא או "המלצה" ?

מרשם למריחואנה הוא חוקי, ע"פ החוק הפדרלי. יכול להיות שיהיה קשה לקבל מהרופא שלכם מכתב, אפילו אם הרופא מוכן לעזור לכם יכול להיות שהוא ירצה לנסות תרופות אחרות קודם, גם אם סביר להניח שכבר ניסיתם תרופות רבות ולא ראיתם השתפרות רבה. אם אתם מתקשים למצוא רופא שמוכן לעזור, האגודה המקומית לאיידס וארגוני תמיכה יוכלו להמליץ לכם על רופא.

אם אתם עדיין מעוניינים בקנביס רפואי, הצעד הבא הוא למצוא הספקה – ומספק. זה שעישנתם מריחואנה בימי התיכון, לא מבטיח לכם שתוכלו למצוא דיילר (מספק) שיתאים לצורכים הרפואיים של ילדכם. לקנות מריחואנה מהרחוב זה יקר, מסוכן, וגורם לעצבים.

השאלה הבאה היא, איך הקנביס יועבר אל ילדך? סביר להניח שילד אוטיסטי לא יעשן. ישנן מספר דרכים לקחת מריחואנה: תמצית, תמיסה, מאפה, חמאת קנביס, ושמן קנביס.


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

תגובה אחת למאמר “קנביס רפואי ואוטיזם”

 1. מושבניק
  פברואר 6, 2010

  דיסוציאציה, דה ראליזציה, דה פרסונליזציה.
  שבוע של עישון גראס במינון הדרגתי ויציב גרם לי לשיפור עצום !!
  וזאת בהשוואה לשנה וחצי שנטלתי עשרות כדורי הרגעה ונוגדי חרדה
  שלא הביאו לשיפור אפילו הקטן ביותר באף אחת מהמגבלות .
  אני מודה לחוקרים על עבודתם ומחזק אותם בעדותי.

  הלילה הרביעי לשימוש היה לראשון שישנתי בו באופן מלא
  ללא שינה קלה, ללא נדודים וללא סיוטים מזה שנה וחצי.
  מהיום השני החל השיפור המשמעותי בהתמודדות עם ה"ניתוק".
  שיפור מורגש בכל המגבלות והמצב הכללי הופך סביל והרבה יותר נוח,
  המתח והחרדות נמצאים בירידה חוזרת ונשנת תחושה של הימצאות ומעורבות עם הסביבה, התפיסה הצרה והצפופה(לחץ,חרדה)חוזרת להתרחב וסף הגירוי גם כן.
  התחושה היא של חלון לשליטה מחדש ברגשות הרעים
  וחלון של חזרה לתפקוד רגיל ורגוע אם זאת.. המצב הפכפך
  הטיפול שקיבלתי במשך שנה וחצי הוכח כלא אפקטיבי והחלטתי להפסיק אותו כיוון
  שההפרעות הפכו קבועות וכוללניות נטלתי עשרות כדורים לשווא
  שגרמו לי תחושת אפתיות והחריפו לי הפרעות שינה.
  אני מעוניין במידע והכוונה לרופאים שיקלו במצבי.

הוספת תגובה:


evetopics