מריחואנה מול מרינול

 • מאת:

  admin
 • קטגוריה:

  כללי
 • תאריך:

  13 נובמבר, 2009
banner
banner

מריחואנה מול מרינול : הערכה ממוצעת של עלויות לחולה

קנביס מול מרינול - השוואה

מריחואנה מול מרינול : הערכה ממוצעת של עלויות לחולה

מתודולוגיה: עם הנתון שקנביס רפואי אינו זמין לפי מרשם המידע לגבי המינון והעלות ממדגם ממוצע של כמה רופאים , מרפאות של קנביס רפואי ופקידי ממשל. הממוצעים עבור קנביס רפואי הם להלן:

1. ג'וינט אחד ממוצע מכיל בערך 0.5 גרם קנביס.
2. מנה קטנה של שימוש בקנביס נחשבת ג'וינט אחד – 0.5 גרם ליום מנה גבוהה נחשבת כ-3 ג'וינטים ליום כלומר 1.5 גרם של מריחואנה . מנה ממוצעת לפי זה נחשבת 1.0 גרם – או שני ג'וינטים ליום.
3. מריחואנה לרוב נרכשת ע"י משתמשים בכמות של 3.5 גרם במכיר רכישה של כ 60$ של מריחואנה שנחשבת באיכות טובה מאוד או טובה. בממוצע לעלות גרם אם כך היא כ- 17.14$ לגרם. חולים המגדלים בעצמם , קונים איכות נמוכה או בכמויות גדולות מן הסתם שיעשו זאת בעלויות נמוכות יותר.

מרינול היא תרופה שניתן להשיג במרשם ולכן המינון והעלויות הם נתונים שהיה קל מאוד להשיג:

1. לפי רוקח בלוס אנג'לס מחירם של כדורי מרינול בחנות הוא 1.81$ למ"ג כאשר כדור אחד מורכב מ 2.5 מ"ג וכדור של 5 מ"ג עלותו 2.05$ למ"ג וכדור 10 מ"ג בעלות של 1.65$ למ"ג.
2. לפי יצרני מרינול יונימד פרמקולוגיה , לחולי איידס רושמים בממוצע 5 מ"ג ליום – חצי בצהריים וחצי בערב. למרות שהמינון עולה בממוצע ל 7.5 מ"ג ליום , 2.5 מ"ג בצהריים ו 5 מ"ג בערב.
3. יונימד גם הצהירו שחולים העוברים טיפולים כימותרפיים לסרטן מקבלים בד"כ מרשם ל15 מ"ג – שלושה כדורים של 5 מ"ג ליום עד 20 מ"ג ליום המחולקים למנות של ארבעה כדורים.
4. לפיכך החישוב הוא שהמנה הנמוכה של מרינול היא 5 מ"ג ליום , המנה הגדולה היא 20 מ"ג ליום והממוצעת היא 12.5 מ"ג ליום.
5. בשל העובדה שמרינול היא תרופה מאושרת ורשומה , רוב חברות הביטוח מכסות את עלותה לכן העלות האמיתית לחולה נעה בין 0$ ל 10$-20$ עבור מרשם.

החלק החודשי יוצא מנקודת הנחה של 30 יום בחודש , והחלק השנתי מנקודת הנחה של 365 ימים בשנה.

המחיר בישראל  יכול לנוע בטווח רחב ביותר , אין מחיר אחד. זאת אומרת שהכול תלוי בדרגת האיכות המבוקשת , בחומרת התנאים והקריטריונים למגדל ולחוות גידול. אך התוצאה היא שהמחיר הוא כ 1-3 שקלים גידול חוץ\חממה . 2-5 שקלים לגידול בחדר גידול הינם המחירים סטנדרטים לישראל.

יש פה ממש את כל הנתונים (בקנדה) שאנחנו פה בישראל צריכים לאסוף בעצמנו כדי לקבל את התמונה הרצויה , אך מידע זה בשינוי התנאים למצב בישראל: כוח אדם, אדמה,שמש  וכו' ניתן ללמוד מזה על המחיר בישראל.

http://thecompassionclub.org/resources/HC_PPS_Contract_Report_Oct_2007.pdf

לעומת זאת ניתן לראות שהמחיר הוא עוד הרבה יותר נמוך.

http://www.thevics.com/publications/vol4/VICSNews4_10.pdf

עמוד 4'

Health Canada (HC) still hasn.t made it clear why the medicalgrade

(they say) cannabis that they pay $0.33 per gram for is then

sold to ill Canadians for $5.00 per gram, a 1500% mark up.

מצד שני אנחנו תמיד חוזרים לנושא של האיכות , ולכן שילוב בין מחיר נכון לפיקוח מתמיד. בהולנד ניתן לראות בצורה בולטת את ההבדל בין איכויות שונה של קנביס וקנביס רפואי.

http://www.cannabis-med.org/english/journal/en_2006_01_1.pdf


אהבתם את הפוסט? שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!

תגובות

תגובה אחת למאמר “מריחואנה מול מרינול”

 1. קנבוס
  נובמבר 16, 2009

  ממש ממש נפלא , מידע מצויין , נקווה שפה בישראל דברים יתקדמו מהר...יש עוד הרבה עבודה חברים, לקדם את הקנביס הרפואי...כל הכבוד

הוספת תגובה:


evetopics